Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2021, 16:23

Softvérová sieň hanby: Flash Player či Internet Explorer. Na tieto programy by sme najradšej zabudli

Prečo aj dodnes patrí iTunes medzi najnenávidenejšie softvéry, prečo bol Flash Player odsúdený zomrieť a čím Lotus Notes predbehol svoju dobu? A - pamätáte si ešte éru toolbarov?

Softvérová sieň hanby: Flash Player či Internet Explorer. Na tieto programy by sme najradšej zabudli
Zdroj: Jakub Dvořák, Technet.cz

Softvér síce nič neváži, ale jeho výroba si vyžaduje stovky hodín vývoja. Občas sa však niečo nepodarí a aj jednoduché úlohy sa s niektorými programami sa stali zložitými a stresujúcimi.

Softvér pritom nemusel byť od základu zlý, niekedy počas rokov „dozrel“ až k nepoužiteľnosti, inokedy len jednoducho predbehol dobu.

Pozrite si náš výber tých, na ktoré by sme radšej zabudli:

Internet Explorer - 26 rokov starý browser, ktorý sa stále nachádza v PC

Zdroj: Jakub Dvořák, Technet.cz

​Aktuálne najpoužívanejším (a to už deväť rokov) internetovým prehliadačom je Chrome. Vystriedal dovtedy absolútne dominantný Microsoft Internet Explorer (jeho prvá verzia sa objavila v roku 1995). Bol IE najrýchlejší? Nie. Bol najpohodlnejší? Ani to nie. Bol najbezpečnejší? Práve naopak.

Príčinou mnohých jeho neduhov bolo to, že sa pri ňom príliš nedodržiavali štandardy. Ale prečo bol IE tak dlho používaný, keď už niekoľko rokov existoval skvelý Firefox?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 88% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk