Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2021, 00:01

Zaujme najmä fotoaparátom. Čo všetko ponúka tento mobil za 188 eur?

  • Moto G30 ponúka všestranný fotoaparát, veľmi dobrú výdrž batérie a obľúbené Moto gestá.
  • Prečítajte si naše postrehy z testovania a pozrite si galériu nafotenú týmto smartfónom. 
Zaujme najmä fotoaparátom. Čo všetko ponúka tento mobil za 188 eur?
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Spoločnosť Motorola v poslednom čase priniesla viacero noviniek do svojej obľúbenej série G, z ktorých vytŕča najmä Moto G100. A hoci dochádza k istej zmene v názvosloví, nové Géčka si stále udržiavajú staré dobré vlastnosti, pre ktoré ich používatelia mali radi.

Vo veľmi lákavej cene získate získate slušné parametre. A tie občas dokonca i prekvapia. Zo série G sme mali v uplynulých dvoch týždňoch na test práve Moto G30. Skôr, než sa pustíme do recenzie však treba prezradiť cenu.

Za novinku zaplatíte 188 eur a nasledujúci text bude túto sumu často skloňovať. Parametre a výkon zariadenia totiž treba brať práve v kontexte s tým, koľko za telefón zaplatíte.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Matný dizajn

Osobne sa nám veľmi páčilo zaujímavé farebné prevedenia zariadenia. Metalická matná farba vrhala odtiene od fialovej po tmavšiu zelenú a na porvrchu sa nezachytávali zbytočné odtlačky prstov. Veľmi chválime aj dobrý zvyk Motoroly nechávať priamo v balení silikónový obal.

Pozrite si testovacie fotografie zachytené Moto G30:

​​Či už si plánujete neskôr kúpiť kryt alebo nie, toto riešenie vám iste pomôže zachytiť nejeden pád na zem. V časoch, kedy iné firmy nevkladajú do balenia už ani nabíjačky, je to až mimoriadne štedré. 

Používateľa môže potešiť prítomnosť 3,5 mm jacku na slúchadlá, ktorý je umiestnený vo vrchnej časti. K tomuto smartfónu teda pripojíte i svoje staršie slúchadlá, ak sa vám nechce neustále nabíjať bezdrôtové. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.