Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2021, 00:01

Rusi ukázali tlačidlový mobil. Je ako z inej doby

V obvyklej ponuke Caviaru stretnete všemožné špičkové smartfóny, ktoré zdobí poriadna vrstva zlata a drahých kovov.

Rusi ukázali tlačidlový mobil. Je ako z inej doby
Zdroj: Caviar

Značka Caviar sa zameriava najmä na luxusné špeciálne edície bežne predávaných smartfónov. Vlastné mobily pre ňu nie sú príliš obvyklé. Napriek tomu jeden taký značka chce predávať, hoci úplne nie je jasné, kto je u luxusného retro telefónu cieľový zákazník, informuje portál iDnes.cz.

V obvyklej ponuke Caviaru stretnete všemožné špičkové smartfóny, ktoré zdobí poriadna vrstva zlata a drahých kovov. Občas je tu aj bonus s nejakým špeciálnym motívom k dôležitej udalosti, prípadne podobou známe osobnosti, ako napríklad ruského prezidenta.

Ale že by sa Caviar pustil do výroby modelov pripomínajúcich dnes už neexistujúcej luxusnú značku Vertu, to je novinka. Vertu bola ešte relatívne nedávno značka, ktorá si zakladala, podobne ako Caviar, na drahých materiáloch. 

Jej cieľová klientela boli tí najbohatší ľudia. Mimochodom, svojho času využíval tento smartfón aj bývalý slovenský premiér Róbert Fico.

Lenže Vertu malo problémy s tým, že smartfóny sú pre veľa zákazníkov v podstate spotrebným tovarom, ktorý rýchlo zastaral. A meniť každú chvíľu superluxusný telefón za cenu aj vyše desať tisíc eur za novší nedávalo zmysel ani tým naozaj najbohatším zákazníkom.

​Pripravovaný model od Caviaru bude v podstate smartfónovou kuriozitou. Pôjde o tlačidlový telefón s Androidom. Moderný operačný systém Caviar zvolilo hlavne z toho dôvodu, aby na telefóne mohla byť aplikácia WhatsApp.

Inak sám výrobca priznáva, že pôjde o veľmi "konzervatívny model". Totiž, okrem WhatsAppu, volania a SMS už vo veľkom nič ďalšieho nebude vedieť. To potvrdzuje i produktová webstránka telefónu. Okrem spomínaných parametrov neuvádza žiadne ďalšie špecifikácie. Telefón by však mal mať fotoaparát.

Cena bude na pomery Caviar pomerne nízka, začínať bude na "obyčajných" tisíc amerických dolároch, teda asi 840 eurách. Strop sa však dozviete len na vyžiadanie, pretože ako už býva zvykom, telefón si môžete nechať na mieru osadiť drahými materiálmi a podľa toho sa bude odvíjať aj výsledná cena.

Kto si však kúpi za nejakú vyššiu sumu takýto "retro" telefón od firmy, ktorá sa na výrobu samotných zariadení nešpecializuje, je otázkou.

Ticketportal.sk