Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.03.2021, 00:01

Vyskúšali sme novinky od Samsungu. Čo nové priniesli bezdrôtové slúchadlá a lokalizátor?

  • Vyskúšali sme slúchadlá Samsung Galaxy Buds Pro a lokalizačný prívesok Smart Tag.
  • Tieto kúsky elektroniky spája aplikácia Smart Things, pomocou ktorej dokážete šikovné veci.
  • Prečítajte si o plusoch a mínusoch týchto zariadení.
Vyskúšali sme novinky od Samsungu. Čo nové priniesli bezdrôtové slúchadlá a lokalizátor?
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Príslušenstva k smartfónom nikdy nie je dosť, povedal si Samsung a predstavil nie len bezdrôtové slúchadlá, ale i lokalizačný tag, teda malý kúsok techniky, ktorý vás má priviesť späť k svojim strateným kľúčom. Podobnú funkciu majú dokonca aj ich nové slúchadlá. 

Výrobca totiž spolu so svojimi vlajkovými loďami Samsung Galaxy S21 v januári uviedol na trh aj iné kúsky elektroniky. V redakcii HN sme ich otestovali a prinášame vám naše dojmy. Predstavíme vám plusy i mínusy zariadení Samsung Galaxy Smart Tag a Samsung Galaxy Buds Pro. To, čo obe veci spája, je aplikácia Smart Things, s ktorou dokážete naozaj praktické veci.

Buds Pro s množstvom funkcií

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds Pro sú malé štupľové slúchadlá za približne 230 eur, ktoré patria do rodiny Galaxy Buds. Pred tým tu boli Buds, Buds Plus, Buds Live a aktuálne je tu technologicky najpokročilejší kúsok Buds Pro. Slúchadlá obsahujú nie len aktívne potláčanie okolitého hluku (ANC), ale aj najnovší filter vetra a funkciu stišovavnia hudby, keď sa s niekým rozprávate. Ale poďme poporiadku.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Slúchadlá môžete pripojiť k systému Android aj iOS. Pri párovaní so Samsung zariadeniami nám ich vyhľadal a detegoval sám ekosystém tohto výrobcu a aktivoval aplikáciu Galaxy Wear. Ak máte iný smartfón ako Samsung, stačí si dodatočne stiahnuť z aplikačných obchodov práve túto aplikáciu a pomocou nej pripojiť slúchadlá cez Bluetooth k telefónu.

Všetko prebiehalo hladko aj na iPhone, pričom appka obsahuje rovnké bohaté možnosti. Jediné, čo nám na iPhone nešlo, bolo prečítanie oznámenia o notifikácií z niektorej vybranej aplikácie.

Keďže slúchadlá sa ovládajú aj pomocou dotykov, v appke si túto funkciu môžete zablokovať, ak si nechtiac pozastavujete hudbu pri naprávaní náhodnými dotykmi.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk