Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2021, 00:01

Dlho očakávaná funkcia na Samsung hodinkách je dostupná už aj na Slovensku

  • Meranie krvného tlaku a monitorovanie EKG môžu vyskúšať majitelia Samsung Galaxy Watch 3 a Watch Active 2.
  • Treba si najskôr pozorne prečítať návod.
Dlho očakávaná funkcia na Samsung hodinkách je dostupná už aj na Slovensku
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Majitelia smart hodiniek Samsung Galaxy Watch Active 2 alebo Samsung Galaxy Watch 3 sa mohli cítiť oklamaní. Špecifikácie týchto pokročilých zariadení totiž hovoria o tom, že hodinky dokážu merať krvný tlak či EKG. Pravdou však je, že táto funkcia nebola podporovaná v našej zemepisnej oblasti a používateľ tieto funkcie nemohol používať.

Situácia sa však konečne zmenila, informuje portál MojAndroid.sk. Meranie krvného tlaku i EKG si už cez hodinky vykonáte bez problémov a najmä - oficiálne. Aplikácia Samsung Health Monitor totiž čakala na certifikát, teda preukázanie potrebných dokumentácií, ktoré budú v súlade s pravidlami Európskej únie.

V prvom rade, potrebujete mať nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie Galaxy Wear, cez ktorú máte pripojené smart hodinky. Skontrolujte preto, či si náhodou nepýta aktualizáciu. Následne treba navštíviť obchod s aplikáciami Galaxy Store a tam vyhľadať aplikáciu Samsung Health Monitor.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk