Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2021, 00:01

Unikátny odolný smartfón CAT s termokamerou. Kde potešil a sklamal?

  • CAT S62 Pro je do náročnejších podmienok a obsahuje infračervenú termokameru.
  • Pozrite si aj testovacie fotografie. 
Unikátny odolný smartfón CAT s termokamerou. Kde potešil a sklamal?
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Americký vynálezca Benjamin Holt premýšľal, ako efektívne obrábať rozmočenú pôdu v Kalifornii. Vyrobil tak prvý traktor pásového typu, ktorý sa vedel obratne pohybovať po týchto neľahkých povrchoch. To bol počiatok firmy Caterpillar v roku 1904 a takéto riešenie časom zožalo úspech.

Po spojení s konkurenciou menom Daniel Best vznikla firma Caterpillar Tractor Company. Pýtate sa, kedy začali vyrábať smartfóny? Pravdou je, že konkrétne táto firma ich veru nevyrába. Namiesto toho predáva licencie na svoju značku.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​V roku 2012 kúpila licenciu aj spoločnosť Bullit Mobile, ktorá pomáha globálnym značkám rozširovať ich produktové portfólio do nových kategórií. Tieto zariadenia navrhujú, vyrábajú, uvádzajú na trh a predávajú. HN
otestovali jeden z ich posledných kúskov, teda pokročilý smartfón CAT S62 Pro.

Odolnosť na prvý pohľad

Už prvý pohľad na odolný smartfón CAT S62 Pro vám napovie, pre koho je určený. Možno nie úplne doslova, no ľahko si vďaka naozaj robustnému dizajnu domyslíte, kde bude jeho miesto. Pravdepodobne vo vrecku ľudí, ktorí sa často pohybujú v náročných podmienkach.

Pozrite si aj fotografie z telefónu CAT S62 Pro:

​Pogumovaná zadná stena, drsné povrchy tlačidiel, pevne pôsobiaci dizajn a ochranné sklo na displeji sú odhodlané vyraziť s vami či už do náročného horského terénu, alebo na stavbu. Displej má dokonca okolo asi polmilimetrové obruby, aby pri páde alebo po položení obrazovkou nadol neschytal škrabance.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Kovové okraje síce nechránia gumené nárazníky, no výrobca si je istý, že i toto riešenie je dostatočné. Odolné vojenské krytie MIL-STD-810H má byť zárukou. Smartfón odoláva prachu a je aj vodovzdorný s certifikáciou IP68, pričom má zvládnuť i pád na betón z výšky 1,8 metra.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.