Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2021, 18:30

Nová značka so zvláštnym menom kúpila najväčší smartfónový prepadák

Novovzniknutá značka Nothing od bývalého riaditeľa OnePlusu kúpila zvyšky neúspešného výrobcu Essential.

Nová značka so zvláštnym menom kúpila najväčší smartfónový prepadák
Zdroj: Essential

Značka Nothing prilákala pozornosť nielen svojím neobvyklým menom, ktoré v preklade z angličtiny znamená doslova "nič", ale aj investorov, ktorí za ňou stoja. Jej majiteľom je spoluzakladateľ smartfónovej firmy OnePlus Carl Pei, ktorý ju koncom minulého roka opustil, informuje portál iDnes.cz.

Ďalej sú so značkou asociované mená ako vynálezca iPodu Tony Fadell, ktorý sa významne podieľal aj na vývoji prvého iPhonu, spoluzakladateľ Twitchu Kevin Lin, šéf Reddit Steve Huffman alebo známy YouTuber Casey Neistat.

Značka Nothing teraz kúpila projekt Essential od ďalšej významej osobnosti, a to od spoluautora systému Android - Andyho Rubina. Jeho značka Essential mala pôvodne veľké ambície, jeho jediný smartfón bol však úplný prepadák a na ďalšiu generáciu už nezostali peniaze. Nasledovalo definitívne ukončenie aktivity.

Teraz je novým majiteľom značky Carl Pei a zahŕňa tak všetky ochranné značky, patenty i logá. Essential nepracoval len na smartfónoch, v pláne mal napríklad aj šikovný reproduktor. Nie je tak úplne jasné, čo to znamená ako pre značku Noting, tak pre prakticky mŕtvy Essential.

Prvý produkt značky Nothing by mohol prísť v prvom polroku tohto roka a stále nie je jasné, čo presne to bude. Špekuluje sa však o bezdrôtových slúchadlách. Celkovo by firma mala postupne vytvoriť širšie portfólio produktov, snáď celý ekosystém. V takom prípade sa pomerne vizionárska, hoci neúspešná firma Essential môže ešte hodiť.

Essential pôvodne koketoval s myšlienkou celkom neobvyklého smartfónu, ktorý mal extrémne pretiahnutý displej a z diaľky pripomínal skôr diaľkový ovládač. Je možné, že by sa podobnou cestou nevšedných mobilných zariadení mohol vydať aj Nothing.

Mimochodom, Essential bol prvým smartfónom, ktorý prišiel s výrezom v displeji.