Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.02.2021, 14:33

Tento smartfón tvorí len displej. Neobsahuje ani konektory

Koncept od Xiaomi obsahuje mimoriadne zaujímavý displej.

Tento smartfón tvorí len displej. Neobsahuje ani konektory
Zdroj: Agatha Tang Twitter / Xiaomi

Xiaomi sa okrem budovania čoraz väčšej a významnejšej značky snaží vystupovať aj ako inovátor. Oproti konkurenčným výrobcom ako Apple či Samsung ide aj do extrémnejších riešení a nehrá to v nich na istotu.

Pred časom sa im podarilo zaujať konceptom smartfónu Xiaomi Mi Mix Alpha, ktorý je celý pokrytý displejom. Do sériovej výroby sa síce nedostal, no výrobca načrtol, že i to je oblasť, kam sa uberá. Aktuálne znovu načrel do týchto vôd, upozorňuje portál iDnes.cz.

Zdroj: Agatha Tang Twitter / Xiaomi

​Smartfón, ktorý výrobca predstavil v koncepčnom videu nemá žiadne tlačidlá a dokonca ani konektor, cez ktorý by sa nabíjal. Je obopnutý takzvaným vodopádovým displejom na všetkých stranách. Obrazovka totiž podľa tvorcov preteká cez okraje a tým pripomína vodopád.

Samozrejme, dopĺňanie energie by v tomto prípade prebiehalo bezdrôtovo, alebo - vzduchom.

Nabíjanie vzduchom, alebo nabíjanie na diaľku je bezdrôtové nabíjanie, ktoré funguje do vzdialeností pár metrov a bol to práve Xiaomi, ktorý predstavil minulý týždeň nabíjačku o veľkosti domácej čističky vzduchu, ktorá bude takto nabíjať zariadenia. Aj to je však ešte hudba budúcnosti.

​Či je však hudbou budúcnosti i tento smartfón je zatiaľ otázne. Na Twitteri sa totiž Agatha Tang z firmy Xiaomi pochválila, že tento smartfón už držala v rukách. Zverejnila síce opäť iba koncepčné fotografie, no získalo si to pozornosť celého sveta.

“Je tu nový koncpet smartfónu od Xiaomi so zakrivenými obrazovkami na štyroch stranách a bez konektorov! Videla a dotýkala som sa už aj reálneho produktu a musím povedať - táto forma zariadenia môže byť skutočne novým trendom.”

Zrejme sa však netreba tešiť predčasne. Tento smartfón podľa doterajších skúseností s uvádzaním konceptov uvidíme len ťažko tak skoro na pultoch predajní. V každom prípade, už dnes sa môžeme dozvedieť viac na podujatí, kde Xiaomi chystá európsku premiéru nového top modelu Xiaomi Mi 11.