Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2021, 00:01

Papierový certifikát môže nahradiť aplikácia. Využíva sa už aj na Slovensku

Tvorcovia aplikácie TrustOne veria v jej možnosti pri testovaní i neskoršom preukazovaní sa o očkovaní.

Papierový certifikát môže nahradiť aplikácia. Využíva sa už aj na Slovensku
Zdroj: TrustOne

Aktuálna "priepustka na slobodu" v podobe papiera s podpisom nevyznieva ako najtechnologickejšie riešenie. Certifikát je síce jednoduchý spôsob, ako sa preukázať negatívnymi výsledkami na COVID-19, no jednoducho ho možno sfalšovať a ľahko sa dá i zničiť či zabudnúť naň.

Pri testovaní osôb tak prichádza čas aj na pokročilejšie riešenia v podobe aplikácií. Jendou z nich je už existujúca aplikácia s názvom TrustOne, ktorú sme dokonca už využili i na Slovensku. Presnejšie, išlo o nasadenie na testovacích miestach v Nitre, Trnave a Prešove.

Marek Hattas, primátor mesta Nitra, vysvetľuje jej prínos: „Systém TrustOne nám pomáha zrýchliť nielen proces administrácie, ktorý je priamo na odbernom mieste, ale samozrejme aj samotný proces, nahrávanie do národných registrov. Čakanie na odber je potom kratšie, pretože administrátori už nemusia zapisovať údaje ručne, ale v podstate to majú všetko načítané v systéme.”

Elektronický systém TrustOne na zjednodušenie testovania na COVID-19 bol, okrem spomenutých miest, nasadený aj v spoločnosti Jaguar Land Rover a JASPLASTIK-SK.

Ako to celé funguje?

TrustOne si môžete stiahnuť do svojho smartfónu z aplikačných obchodov. Je však potrebné, aby mali "druhú časť" aplikácie aj dané testovacie miesta a stanice. Pri registrácii na ich testovacom mieste si potom do aplikácie vyplníte potrebné identifikačné údaje.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 63% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk