Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.02.2021, 18:30

Huawei chystá nový skladací telefón. Bude obsahovať kľúčovú zmenu

Huawei už 22. februára predstaví novú skladačku Huawei Mate X2.

Huawei chystá nový skladací telefón. Bude obsahovať kľúčovú zmenu
Zdroj: Weibo

Viacero spoločností sa aktuálne angažuje v oblasti skladacích smartfónov či notebookov. A hoci Huawei predstavil skladací telefón Huwei Mate X mezdi prvými, už približne rok ho nie je v tejto oblasti počuť. To sa však aktuálne mení, informuje portál Android Authority.

Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa totiž objavila uniknutá pozvánka, v ktorej Huawei láka na premiéru novinky, ktorá bude už 22. februára. Pôjde o druhú generáciu skladacieho telefónu Huawei Mate X, ktorý sa bude volať Huawei Mate X2. A hoci zatiaľ nie je mnoho informácií oficiálnych, jedno je isté. Smartfón bude mať displej na opačnej strane, ako doteraz.

Ide o kľúčovú zmenu, nakoľko doteraz mal Huawei displej z vonkajšej strany. Aktuálne sa však bude skladací displej nachádzať na vnútornej strane zariadenia, teda bude akoby ukrytý vo vnútri. Presne tak, ako to má Samsung Galaxy Z Fold 2.

To vedie zároveň k tej zmene, že ďalší displej bude na prednej strane, aby mal používateľ k dispozícii menšiu obrazovku a nemusel neustále otvárať telefón. Roztvorí ho až vtedy, keď bude potrebovať väčšiu obrazovku či už pri pozeraní videí, obrázkov a podobne.

Vonkajší predný menší dispelj bude mať uhlopriečku 6,45 palca a skladací displej vo vnútri bude mať až 8,01 palcovú uhlopriečku s rozlíšením 2480 x 2200 pixelov. Súboru fotoaparátov na zadnej starne bude panovať hlavný 50 MP snímač. Predná selfie kamera tu bude s rozlíšením 16 MP.

Zatiaľ nie je jasné, či bude vo vnútri huawejácky operačný systém Harmony OS, alebo ešte klasický Android. Samozrejme, tak či tak tu nemôžeme očakávať Google služby, o ktoré Huawei prišiel kvôli americko-čínskej obchodnej vojne.

Ticketportal.sk