Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.02.2021, 14:44

Spotify ohlásil zdraženie. Ako je na tom v porovnaní s konkurenciou?

  • Aktívni predplatitelia Spotify zaplatia v programe Family viac od marca.
  • Pozrite si aj prehľad cien konkurenčných hudobných streamovacích služieb.
Spotify ohlásil zdraženie. Ako je na tom v porovnaní s konkurenciou?
Zdroj: Pixabay

Streamovacia hudobná služba Spotify zdražie, upozorňuje portál Techbyte. Nejde však o plošné zdraženie jej všetkých platobných plánov, ale iba o zvýšenie ceny za program Family. Ten sa zvyšuje z 8,99 eur mesačne na 10,99 eur mesačne.

Základný program Individual pre jedného člena zostáva nezmenených 5,99 eur a program Duo pre dvojicu ľudí je spolu i naďalej 7,99 eur, teda približne 3,99 eur na osobu. Family je tu pre šiestich členov, pre ktorých teraz vyjde platba na 1,83 eura na osobu.

​Portál Android Authority vysvetľoval ešte v októbri minulého roka, že zvýšenie cien je neodvratné. Službe sa darilo v treťom kvartáli roku 2020 zvyšovať počet aktívnych používateľov, no nedarilo sa jej príliš zvyšovať tržby a príjmy. Výkonný riaditeľ David Ek tak už vtedy avizoval nárast ceny.

Zaujímavosťou je, že sa však špekulovalo o tom, že by sa cena mohla odrážať aj od toho, koľko Spotify využívame. Ak počúvame denne hudbu či podcasty, získavame zo služby viac ako tí, ktorí počúvajú menej.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 54% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk