Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2021, 18:30

Bývalý šéf OnePlus založil firmu. Volá sa "Nič"

  • Carl Pei prekvapil názvom novej firmy - Nothing.
  • Mala by sa zaoberať technológiami a produktami v oblasti audia.
Bývalý šéf OnePlus založil firmu. Volá sa "Nič"
Zdroj: Nothing

Pred pár dňami sme vás informovali, že bývalý šéf úspešnej čínskej spoločnosti OnePlus Carl Pei zakladá novú firmu. A hoci zatiaľ nie je známych mnoho detailov, Pei poodhalil svoje plány.

Azda najzaujímavejšou vecou je momentálne názov novej firmy, informuje portál The Verge. Ten je “Nothing”, teda v preklade z angličtiny “Nič”. Je to slovná hračka a tiež nečakaná odpoveď na otázku - čo to je? Nič.

Vo svojom krátkom uverejnenom videu firma prezradila niečo o svojej filozofii. “Je ľahké niečo vytvoriť. A ešte ľahšie je to vtedy, ak niečo podobné už pred tým existovalo.” Nothing síce presnejšie nešpecifikuje, čo budú vytvárať oni, no tvrdia, že tu niečo podobné ešte nebolo.

Pei sa v minulosti iba letmo vyjadril, že bude pracovať na novom projekte spojenom s hudbou. Či pôjde presnejšie o vývoj slúchadiel, predaj reproduktorov či stream hudobnej služby je síce stále oficiálne nejasné, no podnikateľ predsa len pár vecí načrtol.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 53% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk