Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2021, 17:20

Spoluzakladateľ OnePlus rozbieha novú firmu. Prispeli mu známe mená

YouTuber Casey Neistat, či spoluzakladateľ Redditu Steve Huffman veria Peiovej novej spoločnosti.

Spoluzakladateľ OnePlus rozbieha novú firmu. Prispeli mu známe mená
Zdroj: OnePlus

Zabijak vlajkových lodí. Tak zvykli nazývať firmu OnePlus, ktorej sa podarilo skvele presadiť na poli smartfónov. Možno jej meno ešte u nás nepatrí k tým najzvučnejším, no vo svete je nesmierne populárna.

V októbri minulého roka však OnePlus opustil spoluzakladateľ Carl Pei. Podľa vlastného vyhlásenia na firemnom blogu odchádzal skrátka preto, aby načerpal nové sily. Firmu založil ako 24-ročný a strávil v nej naozaj podstatnú časť života. 

„OnePlus bol mojím jediným zameraním a všetko ostatné vždy muselo ísť na vedľajšiu koľaj. Teším sa, že si vezmem čas na vydýchnutie a stretnutia s rodinou i priateľmi. A potom budem nasledovať srdce, kam ma povedie ďalej.“

Nepodarilo sa zistiť, čo je oficiálne za jeho odchodom, no dnes sú veci jasnejšie. Pei na svojom profile na Twitteri zverejnil krátku informáciu, že sa 27. januára chystá predstaviť novú značku, informuje portál Android Authority.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 48% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.