Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2021, 00:30

WhatsAppu hrozí veľký odliv používateľov, dvomi slovami k tomu prispel aj Musk

  • WhatsApp bude zdieľať používateľské dáta s Facebookom.
  • Aké voľby má používateľ? Koho sa celkové zmeny dotknú?
WhatsAppu hrozí veľký odliv používateľov, dvomi slovami k tomu prispel aj Musk
Zdroj: WhatsApp

Aktualizácia: 

WhatsApp odkladá zmeny, ktoré chystal už od ôsmeho februára a na svojej stránke odpovedá na základné otázky týkajúce sa nových pravidiel. Tie sa podľa nich nedotknú súkromných osôb, ale iba takzvaných biznisových účtov. 

"Posielanie správ spoločnostiam nie je to isté ako posielanie správ rodine či priateľom. Niektoré veľké spoločnosti musia používať hostingové služby na správu komunikácie. Preto spoločnostiam ponúkame možnosť používať služby zabezpečeného hostingu od Facebooku na správu chatov so zákazníkmi, zodpovedanie otázok a posielanie užitočných informácií, ako sú napríklad nákupné objednávky, cez WhatsApp. Či už so spoločnosťou komunikujete telefonicky, e-mailom alebo cez WhatsApp, vždy vie, čo hovoríte a tieto informácie môže použiť na svoje vlastné marketingové ciele, a to vrátane reklamy na Facebooku. Záleží nám na tom, aby ste o tom vedeli, preto všetky konverzácie so spoločnosťami, ktoré používajú hostingové služby od Facebooku, vždy zreteľne označíme."

Pôvodný článok:

Ako upozorňujú zahraničné zdroje, od ôsmeho februára bude WhatsApp zdieľať používateľské dáta s Facebookom. Na jednej strane ide o jedného majiteľa a nemusí sa to zdať ako veľká vec, no bezpečnostní experti to nepovažujú za dobrú správu.

Poznáte tieto užitočné funkcie WhatsAppu? 

“Práve WhatsApp počas svojho uvedenia na trh v roku 2009 lákal užívateľov na bezplatné služby, ktoré nikdy nebudú zdieľané s treťou stranou. Dnes, v dobe, kedy je Facebook zapletený do dvoch protimonopolných žalôb podaných desiatkami štátov a federálnej vlády, a kedy čelí rastúcej nedôvere používateľov, prichádza informácia, že WhatsApp bude zdieľať citlivé informácie práve s Facebookom,” povedal Vladimír Palečka, expert na kyberbezpečnosť spoločnosti Aliter Technologies.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 59% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.