Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.12.2020, 00:01

Ktoré telefóny panovali a čo nesmie chýbať v ich top výbave? Odborník zhodnotil rok 2020

  • Ako si počínali jednotlivé značky? Čo by nemalo chýbať v špičkových kúskoch? Ktorí výrobcovia boli zbytočne tvrdohlaví?
  • Pozrite si rozhovor s Richardom Hombauerom, odborníkom a dlhoročným recenzentom telefónov YouTube kanálu Fony.sk. 

Rok 2020 je na konci a aj keď nastalo veľa zmien, vo svete smartfónov výrobcovia predstavovali jeden telefón za druhým podľa plánov. Začneme s tým, že už na začiatku roka sa hovorilo, že rok 2020 bude patriť skladacím telefónom. Podarilo sa naplniť tieto očakávania?

Presne pred rokom som prvý raz držal v rukách Motorola Razr, skladací telefón. Odvtedy veľa zmien nenastalo. Výrobcovia ako Samsung či Motorola len mierne vylepšili to, čo priniesli už pred rokom. Samsung k tomu síce pridal aj skladací tablet, ale vo všeobecnosti nejde o veľkú zmenu.

Samozrejme, korona a zníženie hospodárskych obratov či menšie utrácanie peňazí za smartfóny spôsobili, že táto plánovaná zmena bude ešte odložená.

Nie je chyba v tom, že výrobcovia nevedia zákazníkom dostatočne vysvetliť, aký benefit prinášajú skladacie smartfóny?

Samsung priniesol dva seriózne produkty Samsung Galaxy Z Fold 2 a Samsung Galaxy Z Flip, pričom každý sa používa inak. Myslím si, že je to dosť vzhľadom na to, aký to bol rok. Napríklad Apple stále len vyčkáva. Necháva, aby svet plynul, oni si testujú a keď niečo stojí za pozornosť, tak to napokon implementujú do mobilných zariadení.

Rok 2020 bol komplikovaný, no skladacie telefóny sú v predaji a dajú sa kúpiť za 1500 - 2000 eur. A aj keď to nie je lacná záležitosť, nie sú nedostupé.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.