Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.12.2020, 17:30

Toto sú najlepšie telefóny na fotenie roka 2020

Podľa prestížneho rebríčka sú toto najlepšie fotomobily uplynulého roka.

Fotiť so svojím telefónom je dnes úplne bežná vec. Výrobcovia sa predbiehajú v tom, ktorý telefón najlepšie fotografuje a inovácie v týchto oblastiach patria aj medzi používateľmi k tým najvyhľadávanejším novinkám.

Ak sa chcete profesionálne venovať foteniu, iste odporúčame vybrať si ozajstnú plnokrvnú zrkadlovku. No pre všetkých ostatných, ktorí uprednostňujú pohodlie smartfónu, tu máme tohtoročný rebríček fotomobilov. Tie vás môžu inšpirovať, ak nechcete nosiť so sebou veľký fotoaparát, no túžite mať solídne zariadenie vo vrecku nohavíc.

Za testami stojí prestížny rebríček DxO Mark a po kliknutí na ich stránku si môžete prezrieť aj jednotlivé fototesty. My vám ponúkame prehľadné video s top päť smartfónmi.

Pripomíname, že nie všetci sa s týmto typom hodnotenia vždy stotožňujú. Z nášho pohľadu je totiž hodnotenie fotografií v istej miere dosť podfarbené subjektívnymi pocitmi. 

5.miesto: iPhone 12 Pro Max

I keď fotoaparáty v smartfónoch sú čoraz kvalitnejšie, každý rok ešte vedia výrobcovia vylepšovať nejaké drobnosti. Tohtoročnému prestížnemu rebríčku k dnešnému dňu panujú Číňania. Ale poďme poporiadku.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 61% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.