Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.12.2020, 00:01

Antiprehľad. Tieto smartfóny by sme si k Vianociam nikdy nekúpili

  • Doslova "zlej kúpy" na trhu až toľko nie je.
  • Ak sa budete držať "zabehnutých" značiek a hlavne autorizovaných predajcov, kde nemôže dôjsť k problémom so zárukou a podobne, veľká väčšina smartfónov bude spĺňať určitý štandard.
Antiprehľad. Tieto smartfóny by sme si k Vianociam nikdy nekúpili
Zdroj: Dreamstime

Lákavých ponúk je na trhu s mobilmi celý rad a hocikto sa v nich môže úplne stratiť. Sú však aj modely, ktoré by sme si vzhľadom k silnej konkurencii či nedostatkom vo výbave nekúpili, informuje portál iDnes.cz.

Na rovinu, doslova "zlej kúpy" na trhu až toľko nie je. Ak sa budete držať "zabehnutých" značiek a hlavne autorizovaných predajcov, kde nemôže dôjsť k problémom so zárukou a podobne, veľká väčšina smartfónov bude spĺňať určitý štandard.

Teda aspoň v prípade, že si stanovíte nejaké rozumné očakávania a hlavne ešte rozumnejšie cenové rozpätie. A to nás privádza hneď k prvému všeobecnému tipu, kupovať naozaj veľmi lacné smartfóny a očakávať od nich viac než len volanie a SMS je zlý predpoklad.

Podľa nás je absolútne minimum za smartfón zhruba 100 - 120 eur. Ak budete kupovať ešte lacnejšie a očakávať od neho čokoľvek viac než to najzákladnejšie, budete nepríjemne prekvapení.

Aj u naozaj lacných telefónov sa najskôr môže zdať, že všeličo zvládnu, lenže čoskoro narazíte na strop v podobe plniacej sa pamäte, nestíhajúceho procesora alebo neodladeného softvéru. Opäť zdôrazňujeme: za predpokladu, že od telefónu očakávate čokoľvek viac než len základné funkcie.

Pritom už v kategórii od 120 eur 150 eur sa dajú na trhu nájsť prekvapivo dobre vybavené telefóny. Zvyčajne to sú staršie modely, lenže to dnes znamená, že sú to zariadenia predstavené maximálne pred rokom a často napríklad z tohtoročnej jari.

Výpredajové modely áno, ale veteránov už nie

Druhý všeobecný tip sa týka starších telefónov. Hoci môžete naraziť hocikedy na naozaj dobrú ponuku, kupovať telefóny staré tri a viac rokov sa vám môže vypomstiť najmä po stránke chýbajúcich softvérových aktualizácií, pretože veľká väčšina výrobcov (snáď až na Apple) už sa k takto starým kúskom nechce vracať.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 65% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk