Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.12.2020, 00:01

Žijeme v prostredí, ktoré vyvoláva hlas po hoaxoch, hodnotí rok v technológiách odborník

  • Veci, ktoré boli pred rokom nemysliteľné, sú dnes realitou.
  • V štúdiu sme sa porozprávali s Ondrejom Mackom, šéfredaktorom magazínu TouchIT.

Aké technologické fenomény so sebou priniesla pandémia?

Pandémia zmenila náš život úplne. Home office bol pred tým skôr výsada a teraz je to normálny spôsob práce. Ľudia začali kupovať vo veľkom notebooky, zvýšili sa predaje smartfónov, začali sme si zvykať na telekonferencie alebo digitálne spôsoby predstavovania produktov na diaľku.

Žijeme iný spôsob života, vzrástli veci, ktoré boli predtým boli minoritné. Jednoducho, žijeme v novom svete a osobne si myslím, že sa do predchádzajúceho sveta nevrátime.

Ľudia tiež znovuobjavili tablety. Narástol však aj hráčsky segment.

Presne, zvýšil sa význam a predaj gamerských notebookov, ktoré vyzerajú serióznejšie, už to nehrá všetkými možnými farbami. Má to výbornú grafiku a vznikli aj takzvané zariadenia pre tvorcov.

Majú podobný výkon ako herný notebook, je to veľmi tiché, majú veľmi dobrú grafiku a farby a ak niekto chce robiť videá či prezentáciu, tak tieto zariadenia boli v roku 2020 dosť populárne. Herný svet sa vydal takou cestou, že jednak narástol grafický výkon a zároveň prišli služby, ktoré sú tu pre všetkých, ktorí nemajú výkonné počítače ale chcú si zahrať tie najlepšie hry.

Takže sa hry začali viac začali sa viac streamovať. Ak nemám tak výkonné zariadenie, v skutočnosti hrám na vzdialenom serveri na druhej strane sveta a dostávam ten najlepší možný výkon, pričom nemusím investovať do vlasntého zariadeina. Dokonca aj Google do toho investoval v poslednom čase.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 66% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.