Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2020, 19:00

Desať vychytávok Windowsu 10, o ktorých možno neviete

Viete, ako pracovať s viacerými pracovnými plochami naraz, alebo ako spraviť výrez z obrazovky?

Desať vychytávok Windowsu 10, o ktorých možno neviete
Zdroj: ASUS

Operačný systém Windows od Microsoftu aktuálne funguje na viac ako miliarde zariadení. Pozrite si niekoľko vychytávok, ktoré možno nepatria k najznámejším, ale sú veľmi praktické. 

  • Zatraste si oknom

Jednou zo zaujímavých vychytávok, ktorú priniesol už Windows 7, je funkcia „zatrasenia“. Ak máte otvorených viac okien a potrebujete minimalizovať všetky – až na to aktívne, stačí aktívne okno uchopiť ľavým tlačidlom myši za hornú lištu a niekoľkokrát s ním rýchlo „zatriasť“ (pohybom myši hore a dole).

  • Snímka obrazovky ľahko a rýchlo

Aj v starších vydaniach operačného systému od Microsoftu môžete stlačením klávesu PrtSc (PrintScreen) urobiť snímok celej obrazovky. Táto možnosť nechýba samozrejme ani vo Windows 10, v ktorom však naviac ľahko zachytíte len určitú časť obrazovky.

To uskutočníte stlačením kombináciou klávesov Windows+Shift+S, potom stlačením a podržaním ľavého tlačidla myši a následným pretiahnutím ľahko vyberiete oblasť, ktorú potrebujete.

Obrázok sa automaticky uloží a skopíruje do schránky, odkiaľ ho potom nie je problém vložiť (napríklad stlačením klávesov Ctrl+V) do ľubovoľného dokumentu či e-mailovej správy.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk