Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.12.2020, 00:01

Nechcete investovať majland, no chcete dobrý telefón? Pozrite si výber do 300 eur

  • Na čo dbať pri výbere telefónov? Ktoré parametre sa neoplatia podceniť?
  • Pozrite si aj pár tipov v cene do 300 eur.
Nechcete investovať majland, no chcete dobrý telefón? Pozrite si výber do 300 eur
Zdroj: Xiaomi

Situácia pred rokmi bola o dosť jasnejšia. Buď ste mali drahší a skvele vybavený smartfón, alebo ste si zohnali lacný telefón, ktorému mrzol systém a fotoaparát bol na úrovni kalkulačky. S rozrastajúcim sa počtom výrobcov a technologickým pokrokom sa však situácia zmenila.

Telefóny dnes vyrábajú desiatky až stovky výrobcov na svete. Výrobné linky sú nastavené na chrlenie miliónov kusov smartfónov a pri obrovskej konkurencii sa mnohé značky rozhodli ísť aj cestou agresívneho znižovania cien. Výsledkom je, že za mimoriadne lákavé sumy už viete zohnať smartfóny, na ktoré sa dá spoľahnúť.

​Dnes sme si vzali na mušku kategóriu od 250 do 300 eur a pokúsili sa vybrať smartfóny, ktoré by vás mohli zaujať. Majú slušné parametre i dobré fotoaparáty. Skôr než sa k samotným produktom dostaneme vám však chcem dať kľúč k výberu zariadení.

Dôležité rady na úvod

Úprimne, ak je váš finančný limit pri výbere telefónov do 300 eur - a toľko si skutočne môžete dovoliť, tak by sme nešli do riešení za 200 eur. V elektronike platí, že za príplatok sa môžete dostať naozaj k lepším zariadeniam. Výsledkom ľudí, čo šetria, keď nemusia, je častokrát to, že hromžia na značku. Pritom, tá istá značka má aj skvelé smartfóny, no tie sú vo vyšších cenových kategóriách.   

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.