Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.12.2020, 13:13 Aktualizované dňa 14.12.2020 o 17:13

Obľúbené služby Googlu boli ochromené. Masívny výpadok zasiahol aj Slovensko

Momentálne sa funkcie služieb už vracajú do normálu.

Obľúbené služby Googlu boli ochromené. Masívny výpadok zasiahol aj Slovensko
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

AKTUALIZÁCIA:

Gmail, Google Mapy, YouTube aj Google Disk nám opäť fungujú bez problémov. Postupne ustávajú aj hlásenia problémov zo všetkých častí sveta na portáli Downdetector. Situácia je stabilizovaná, ale počas dňa sa prípadne môže ešte objaviť drobný nedostatok. 

Zdroj: Downdetector

​Stanovisko spoločnosti Google pre HN:

„Dnes o 12:47 hod. (stredoeurópskeho času) došlo k výpadku autentifikačného systému na približne 45 minút z dôvodu problému s kvótou interného úložiska. V službách vyžadujúcich od používateľov prihlásenie sa počas tohto obdobia vyskytovala vysoká chybovosť.

Problém s autentifikačným systémom bol vyriešený o 13:32 hod. (stredoeurópskeho času). Všetky služby sú už obnovené. Ospravedlňujeme sa všetkým, ktorých sa tento výpadok dotkol a pracujeme na dôkladnej následnej kontrole, aby sme sa uistili, že sa tento problém nebude v budúcnosti opakovať.“

PÔVODNÝ ČLÁNOK

Výpadky služieb nie sú ničim príjemným. O to viac, keď ide o tak masívneho poskytovateľa, ako je Google so svojím portfóliom. Momentálne zlyháva podľa našich skúseností funkcia Gmailu, Google Disku vrátane Dokumentov a nefunguje nám ani YouTube a Google Mapy.

Nie sme v tom však sami. Na portáli Downdetector už hlásia chyby stovky používateľov. Ide o globálny problém po celom svete, nie len na Slovensku. 

Zdroj: HN / Downdetector

​O vývoji situácie vás budeme informovať. O stanovisko sme požiadali aj Google.

Pripomíname, že posledný masívny výpadok zaznamenal Google v marci minulého roka a trval takmer celý deň. Tiež vtedy nefungovali všetky spomínané služby.