Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2020, 18:36

Svetová herná služba Stadia je dostupná už aj pre slovenských hráčov

Americká spoločnosť Google spustila streamovaciu hernú službu Stadia v novembri tohto roka.

Svetová herná služba Stadia je dostupná už aj pre slovenských hráčov
Zdroj: Google Stadia

Americká spoločnosť Google spustila streamovaciu hernú službu Stadia v novembri tohto roka. Umožňuje zahrať si hru na vzdialených serveroch, takže nepotrebujete výkonný počítač či hernú konzolu. Zatiaľ však táto služba nebola dostupná na Slovensku. To sa však mení.

​Google sprístupnil cloudovú hernú platformu už aj u nás. Používateľom umožňuje okamžite hrať obľúbené videohry na príslušenstve, ktoré už majú doma, a to v podobe notebookov, počítačov, kompatibilných telefónov a takisto aj rôznych herných ovládačov.

Vďaka cloudovej platforme fanúšikovia hier nemusia čakať na sťahovanie, aktualizácie či inštaláciu hier. Stadia prináša používateľom slobodu v rozhodovaní, ako, čo a kde budú hrať na akomkoľvek z podporovaných zariadení, ktoré im vyhovuje.

Stadiu má bezplatne k dispozícii každý, kto má účet na Gmaili. Hráčom sa potom len stačí zaregistrovať na Stadia.com a to je všetko. Po registrácii majú ihneď bezplatný prístup k hrám ako Destiny 2 či Super Bomberman R Online. 

​V obchode Stadia je tiež možné si jednotlivé herné tituly aj kúpiť. Či máte záujem o prechádzku ulicami Nočného Mesta v hre Cyberpunk 2077, alebo sa zahrať na legendárneho vikingského bojovníka, ktorý vyrástol na príbehoch o bitkách a sláve v hre Assassin Creed Valhalla.

Pre nových používateľov Stadie je akcia v podobe prístupu na jeden mesiac zadarmo k prémiovej predplatnej službe Stadia Pro. Tá zahŕňa množstvo hier zdarma. Mesačné predplatné predstavuje 9,99 eur. Z predplatného je však možné sa kedykoľvek odhlásiť.

Ticketportal.sk