Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2020, 00:01

Premýšľate nad kúpou iPhone 12 mini? Dajte si pozor len na jednu vec

  • Novinka s netradičnými rozmermi má výkonu na rozdávanie.
  • Kde je však malý háčik v používaní smartfónu iPhone 12 mini?

Jeto najvýkonnejší smartfón malých rozmerov na trhu. iPhone 12 mini je drobec, ktorý má ako prvá vlajková loď od Applu prívlastok mini. A aj keď toto slovo môže evokovať, že telefón bude oklieštený, vôbec sa netreba báť. Mini verzia je na tom takmer tak dobre ako verzia Max, teda najvybavenejší iPhone. Je tu však pár vecí, ktoré sa oplatí vziať do úvahy.

Pozrite si fotografie vytvorené iPhonom 12 mini:

Minimálna veľkosť

Veľkosť mobilných telefónov zaznamenala zaujímavý vývoj. Prvé mobilné telefóny boli nadrozmerné opachy, ku ktorým používateľ často nosil dokonca i dodatočný kufrík s výbavou.

Potom sa rozbehol proces miniaturizácie a začalo byť prestížou mať čoraz menší, kompaktnejší mobilný telefón. Bola to éra zelených či oranžových displejov, na ktoré si iste spomínate.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​V určitom bode sa však proces zvrátil. Do mobilov totiž prišlo kvalitnejšie dátové pripojenie, vznikali sociálne
siete a ľudia skrátka vo veľkom začali používať telefóny, alebo v tom čase už takzvané smartfóny, na  konzumáciu obsahu.

Vo veľkom sa prechádzalo na väčšie uhlopriečky, ktoré poskytovali poriadny obraz. A tým sa skončilo i uťahovanie z ázijských krajín, kde boli 6-palcové telefóny už bežnou vecou.

V súčasnosti sa však akoby zase začínajú ozývať hlasy volajúce po menších rozmeroch telefónov. Niektorí ľudia chcú mať zase v rukách niečo kompaktné, no pritom stále s dostatočnou obrazovkou. iPhone 12 mini je odpoveďou na tento dopyt. Má však aj čosi navyše.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Je to obrovský výkon, ktorý chýba iným drobným smartfónom. V jeho vnútri totiž pracuje najvýkonnejší čip súčasnosti A14 Bionic. Problémom totiž bolo, že hoci ste z času na čas natrafili na malé smartfóny, zväčša boli i okresané zo stránky výkonu. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.