Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2020, 15:40

S takýmito smartfónmi si hanbu na Vianoce neurobíte. Neurazia nikoho a ušetríte

Prinášame vám najlacnejšie modely, ktoré majú dostatočné parametre pre bezproblémové používanie pre najširšiu skupinu používateľov.

S takýmito smartfónmi si hanbu na Vianoce neurobíte. Neurazia nikoho a ušetríte
Zdroj: Ondřej Martinů, Mobil.iDNES.cz

Ak plánujete blízkeho obdarovať smartfónom a nechcete či nemôžete zaň minút veľa peňazí, máme pre vás tipy, ktoré predstavujú ideálny kompromis medzi cenou a parametrami.

Na výber máte stovky modelov. Úplne nové, predstavené tento rok na jeseň, až po výpredajové kusy z rokov minulých. Najlacnejšie kúpite už za pár desiatok eur, najdrahší vyjde aj na viac ako 1 500 eur.

Všeobecne platí, že s rastúcou cenou sa zlepšujú parametre a rastie výbava. To je logické a platí to u väčšiny spotrebného tovaru. Lenže nie každý potrebuje mobil za tisíc eur a nie každý môže takto drahý mobil druhému darovať pod stromček, uvádza portál iDnes.cz.

Preto sme sa rozhodli vybrať tú najlepšiu ekonomickú voľbu. Teda najlacnejšie modely, ktoré majú dostatočné parametre pre bezproblémové používanie pre najširšiu skupinu používateľov.

Jednoducho ideál v pomere ceny a výkonu, kde je hlavný dôraz kladený na cenu. Pre náš ideálny prístroj sme si nastavili tieto parametre:

  • Cena do 200 eur
  • Displej s Full HD rozlíšením
  • Operačná pamäť 4 GB a viac
  • Úložný priestor 64 GB
  • Čítačka odtlačkov prstov
  • Zostava hlavného fotoaparátu so širokouhlým objektívom
  • Podpora LTE
  • Podpora NFC

Smartfónov, ktoré toto spĺňajú, nie je veľa, ale existujú. Výber ľahko rozšírite pridaním niekoľkých desiatok eur, stačí si u predajcov zaškrtnúť požadované parametre a hneď budete mať ďalších päť či šesť modelov na výber.

Pokiaľ chcete ešte lacnejší, odoberte niektorý z parametrov. My by sme primárne škrtli širokouhlý objektív, následne by sme sa zmierili len s HD + displejom. Potom sa dostanete aj na nižšiu cenu. Nezľavovali by sme na pamäti, NFC ani čítačke odtlačkov, ale to už je na vás.

Tu je náš výber: