Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2020, 00:01

Takto získa váš telefón nové funkcie. Čo priniesla nová verzia Androidu?

  • Aké sú novinky v operačnom systéme Android a čo znamená jeho aktualizácia?
  • Pozrite si v galérii vylepšenia, ktoré vás čakaju v Android 11.
Takto získa váš telefón nové funkcie. Čo priniesla nová verzia Androidu?
Zdroj: Google

Slovné spojenia softvérový update či aktualizácia systému neznejú vôbec sexi. Množstvo ľudí už pri pohľade na to preskakuje titulky článkov, i keď sa snažia informovať o dôležitých veciach.

Väčšinu používateľov zároveň nezaujíma, čo sa vnútri ich smartfónu nachádza. Pokiaľ to funguje, netreba do toho špárať. Lenže tu môže byť pes zakopaný. Nie vždy to totiž funguje správne a práve ten nepríťažlivý softvérový update môže zlepšiť množstvo vecí.

Novinky v Androide 11:

Vedeli ste napríklad, že vďaka niektorým softvérovým updatom sa môže dokonca zlepšiť kvalita vašich fotiek, výdrž batérie či mnoho ďalších vecí? Práve preto sa občas oplatí sledovať vo vašich nastaveniach smartfónu aj políčko Aktualizácia softvéru.

Bezpečnosť aj veľké zmeny

Okrem bežných softvérových aktualizácií, ktoré majú malý objem dát a starajú sa o drobnosti, existujú aj podstatné, bezpečnostné aktualizácie. Tie sa snažia plátať chyby či slabé miesta, ktoré odhalil či už poskytovateľ systému, alebo niekto z hekerov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 63% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.