Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2020, 18:30

Toto je najzvláštnejší telefón, aký sme videli. Zatiaľ je len patentovaný

Takto by mohol vyzerať nový Samsung Galaxy Z Dual Fold.

Toto je najzvláštnejší telefón, aký sme videli. Zatiaľ je len patentovaný
Zdroj: Letsgodigital.com

Spoločnosť Samsung má momentálne v obehu najviac typov ohybných telefónov. Ich skladacie zariadenia majú dokonca rôzne tvary a filozofie skladania. Z telefónu Samsung Galaxy Z Flip spravíte maličkú nenápadnú „škatuľku“, avšak zo zariadenia Samsung Galaxy Z Fold 2 spravíte prezmenu veľký tablet.

Podľa uniknutých informácií to však vyzerá, že sa môžeme tešiť aj na ďalšiu skladačku. Holandský portál letsgodigital.com totiž zverejnil zaujímavé vizuály, ktoré by mohli predstavovať nové zariadenie od Samsungu.

Obrázky však nepredstavujú hotový telefón, ale iba predstavy talianskeho umelca Giuseppeho Spinelli. Ten ich totiž vytvoril na základe patentov, o ktorý firma požiadala ešte v roku 2018.

Hlavnou zaujímavosťou je, že telefón by sa ohýbal hneď v niekoľkých častiach, nie len v polovici, ako je tomu doteraz. V rozloženom stave bude zariadenie tvoriť väčší tablet. V zloženom stave bude tvoriť niečo ako laptop s väčším displejom a menšou klávesnicou.

Veľkou zaujímavosťou je i to, že jedna z ohybných častí sa akoby vysúva. Tento typ zariadenia sa tak bude dať pravdepodobne poskladať do najrôznejších tvarov, ktoré si môžete prezrieť v galérii. Situácii výrazne pomáha i zvláštna konštrukcia, ktoré má funkciu stojanu udržiavajúceho najrôznejšie pozície.

Nezabúdajme však, že je to iba patent. Je teda tiež možné, že sa s takýmto zariadením v reálnom svete nestretneme. V každom prípade nám to aspoň ukazuje, že výrobca má chuť experimentovať a kam by sa teoreticky mohol uberať v budúcnosti.

Skladačky u konkurencie

Ohybné zariadenia vyrába robí viacero značiek a majú rôzne tvary a funkcie. Okrem Samsungu je tu i Huawei Mate X či Mate Xs a svoje novinky uviedla aj Motorola v podaní znovuzrodeného Razr 5G. Firma LG zase zaujala skladacím televízorom a Lenovo uviedlo ohybný notebook.