Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.11.2020, 11:55

Prvé smart hodinky od Slovákov. Sú na firemné účely

  • Inteligentné hodinky sú zamerané na profesionálne používanie v rôznych pracovných prostrediach.
  • Nivy Watch od spoločnosti Resco sa vedia prispôsobiť firemným potrebám. 
Prvé smart hodinky od Slovákov. Sú na firemné účely
Zdroj: Resco

Slovenská softvérová spoločnosť Resco má na konte už niekoľko počinov, ktoré celosvetovo zarezonovali. Ich riešenia sa využívajú vo viac ako sto krajinách sveta a momentálne prichádzajú s kúskom hardvéru, ktorý predstavili ako smart hodinky Nivy Watch.

​Tieto inteligentné hodinky sú zamerané na profesionálne používanie v rôznych pracovných prostrediach, či už v náročných exteriéroch alebo v kancelárii. Monitorujú srdcový tep, merajú i stres a môžu sa využívať aj na zjednodušenie dochádzkového systému.

Zaujímavosťou je nie len určovanie polohy pomocou GPS, ale tiež pomocou Bluetooth majákov v interiéroch. GPS totiž nedokáže presne určiť polohu v budovách. Práve Vďaka presnej pozícii zamestnancov v interiéri môže firma v súčasnej pandemickej situácii lepšie vyhodnocovať rozostupy zamestnancov a dohliadať na bezpečnostné opatrenia.

Firma môže mať zároveň vďaka rôznym snímačom a meračom na hodinkách k dispozícii zdravotný stav zamestnancov. Avšak, všetky dáta z monitoringu môžu byť aj anonymné.

Toto všetko sú však len základné funkcie, ktoré si už môže pre svoje potreby prispôsobiť každá firma. Resco totiž vyvinul komplexný podnikový systém, v rámci ktorého vedia firmy využívať a spravovať vlastný cloud. Hodinky prídu prednastavené podľa požiadaviek a nachystané na využívanie.

​Systém hodiniek beží na Androide a funkcie hodiniek sa dajú podľa potrieb firiem rozšíriť o nové možnosti. Firmy môžu tak na hodinkách spustiť aj vlastné aplikácie, ktoré zvyknú využívať, alebo ktoré si ešte len vyvinú. Prípadnou možnosťou je okrem spomínanej dochádzky aj komunikácia medzi pobočkami a podobne. 

Celá filozofia spojená s hodinkami by mala viesť jednoducho k efektívnejšimu využívaniu ľudských zdrojov a  optimalizovať procesy v práci.

Hodinky sú vytvorené s ohľadom na náročné prostredie. Majú veľké tlačidlá a v prípade potreby ich môžete ovládať aj v stavebných rukaviciach. Nivy Watch sú však určené pre celé firmy, nie pre jednotlivca. Od toho sa odvíja cena. Tá sa pohybuje na úrovni najdrahších smart hodiniek na trhu v podobe Garmin, Apple či Samsung.Základom je NIVY Watch Basic Evaluation Kit, kde nájdete jedny hodinky za 800€ eur a môžete si vyskúšať ich funkcionalitu. Druhou možnosťou je balík NIVY Watch COVID-19 Evaluation Kit, ktorého hodnota je 2000 eur a nájdete tu štvoricu hodiniek. Podporu svojich riešení môže spoločnosť doladiť s Rescom.

Ticketportal.sk