Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2020, 18:30

Nokia prináša spojenie dvoch svetov. Moderné funkcie a dizajn s tlačidlami

Nové tlačidlové telefóny Nokia 6300 4G a Nokia 8000 4G zaujmú modernou konektivitou a dizajnom inšpirovaným pôvodnými modelmi.

Nokia prináša spojenie dvoch svetov. Moderné funkcie a dizajn s tlačidlami
Zdroj: Nokia

Spoločnosť HMD Global, výrobca telefónov Nokia uvádza dva najnovšie prírastky do rodiny klasických tlačidlových telefónov – Nokia 6300 4G a Nokia 8000 4G. Tie prinášajú základné funkcie, dobre rozvrhnutú klávesnicu a svieži dizajn.

Nokia 6300 4G

Nokia 6300 4G po dizajnovej stránke čerpá zo svojho predchodcu. Avšak, ponúka moderné možnosti. Ide o doposiaľ najdostupnejší telefón Nokia s možnosťou komunikovať prostredníctvom aplikácie WhatsApp.

Vďaka 4G pripojeniu si okrem chatovania či videotelefonátov poradí s prehrávaním videí na YouTube, prezeraním obsahu v aplikácii Facebook. Ďalšie stvoky aplikácií sú v obchode KaiStore.

Novinka ponúkne operačný systém KaiOS a je optimalizovaná na každodenné použitie 
a úlohy vďaka použitiu procesoru Qualcomm Snapdragon 210. Naviac vďaka prítomnosti Google Asistenta možno telefón nechať na stole a ovládať ho jednoducho hlasom.

Zdroj: Nokia

​Nezabudlo sa ani na dostatočnú odolnosť. Nokia 6300 4G je vyrobená z odolného polykarbonátu, ktorý zaistí bezpečie pri pádoch a nárazoch

Nokia 8000 4G

Nokia 8000 4G ponúkne zaujímavý dizajn a dobré konštrukčné spracovanie. Výrobca udáva, že novinka má skvelú ergonómiu. Každý farebný variant je inšpirovaný farbami drahokamov. Veľká 2,8-palcová obrazovka ponúka dostatok priestoru a vysoký jas pre pohodlnú prácu za každých podmienok.

Polykarbonátové spracovanie a dlhá výdrž na jedno nabitie ďalej zaistia, že Nokia 8000 4G odolá nástrahám bežných dní.

Zdroj: Nokia

​Taktiež model Nokia 8000 4G poteší ponukou moderných aplikácií ako sú WhatsApp, Facebook, Google Mapy a YouTube. Vďaka 4G pripojeniu funguje všetko plynule. Nechýba tu tiež možnosť doinštalovať ďalšie aplikácie z obchodu KaiStore ani Google Asistent.

Raun Forsyth, Head of Design v spoločnosti HMD Global oznámil: „Celé portfólio telefónov Nokia si zakladá na designe. Je to niečo, čo naši fanúšikovia dobre poznajú a uznávajú. Zvláštnu pozornosť potom venujeme tomu, aby sa naše severské korene prejavili vo všetkom, čo robíme.“

Cena a dostupnosť

Dostupnosť, odporúčanú cenu a farebné varianty na našom trhu čoskoro upresníme.