Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.11.2020, 00:01

Keď Apple niečo konečne spraví, funguje to. Odborník zhodnotil nedávne kroky značky

  • Apple predstavil prevratnú novinku.
  • Do svojich zariadení bude integrovať vlastné čipy M1. Čo to znamená?
  • Porozprávali sme sa s Michalom Reiterom z magazínu TouchIT. Pozrite si náš rozhovor v štúdiu.

Prečo je správa, že Apple vyrába vlastné čipy taká senzačná?

Hovorilo sa o to tom už dlhšie. Vo svete počítačov a prenosných počítačov od toho veľa očakávajú používatelia aj analytici. Bude to akýsi "návrat", keďže Apple kedysi už svoje čipy vyrábal. Uvidíme, čo od M1 očakávať, faktom je, že prináša zaujímavý koncept.

Apple na prezentácii ukazoval množstvo porovnaní a čísel. Dáta vyzerajú maximálne priaznivo. V čom tkvie tajomstvo úspešnosti? I keď zatiaľ len teoretické?

Áno, je to zatiaľ v rovine teórie. Zaujímavé je to v tom, že kedysi mal notebook jeden či dva centimetre na hrúbku a komponenty tu boli menšie ako v desktopovom riešení. Boli prispôsobené na notebook. Ale dali sa nejak “poskladať”. Ale teraz prišla doba, kedy je počítač tenký a zároveň ho už nemôžem ľahko upgradovať, teda vylepšiť mu RAMku alebo vymeniť pevný disk, pretože všetko už je vložené napevno v doske.

Apple s tým zašiel ešte ďalej. To, čo majú iní výrobcovia takto separátne vložené a majú to popripájané cez nejakú zbernicu, on to dal na jeden čip. To je veľká zaujímavosť tohto procesora - on nemá v sebe len grafickú kartu, ale má tu integrované ďalšie moduly, neurálne jednotky, ktoré poznáme zo sveta smartfónov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk