Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.11.2020, 18:30

Vyzerá ako iPhone. Tento mobil však nevyrobil Apple

Novinka sa volá Huawei Nova 8 SE a je pokračovateľom línie Nova.

Vyzerá ako iPhone. Tento mobil však nevyrobil Apple
Zdroj: Huawei

Čínska spoločnosť Huawei je jedným z lídrov v zavádzaní noviniek. Ako prvá ukázala špeciálny nočný režim vo fotoaparátoch s neskutočnými vlastnosťami, predviedla prvý komerčne dostupný snímač odtlačkov prstov pod displejom, spopularizovala ultraširoké snímky a uviedla zdieľané bezdrôtové nabíjanie smartfónom a mnoho ďalšieho.

Firma teda rozhodne nie je odkázaná na kopírovanie - no z času na čas predsa len "vymyslí" niečo, čo sme už kdesi videli. Svetlo sveta momentálne totiž uzrel smartfón, ktorý sa podobá na iPhone, upozorňuje portál iDnes.cz.

Zdroj: Huawei

​Novinka sa volá Huawei Nova 8 SE a je pokračovateľom línie Nova, ktorá sa predáva aj u nás. Čerstvý prírastok patrí podľa parametrov do strednej triedy. O jeho výkon sa postará procesor MediaTek, ktorý však bude netradične k dispozícii v dvoch verziách.

Používateľ si bude môcť zvoliť medzi MediaTek Dimensity 720 a MediaTek Dimensity 800U. V prípade druhého menovaného bude mať zákazník k dispozícii podporu dvoch 5G SIM kariet. To nie je samozrejmosťou pri iných značkách.

Zdroj: Huawei

​Pamäť RAM bude mať kapacitu 8 GB a veľkosť úložného priestoru je 128 GB. Displej vyfasoval uhlopriečku o veľkosti 6,53 palca a Full HD+ rozlíšenie.

Telefón disponuje rýchlym až 66-Wattovým nabíjaním, i keď batéria nemá v skutočnosti práve najväčšiu kapacitu. Je to 3800 mAh, avšak aspoň sa rýchlo nabije. Oficiálne sa udáva totiž len tridsaťpäť minút z nuly na sto percent batérie.

Zdroj: Huawei

Na zadnej strane sú štyri fotoaparáty, čím by sa novinka predsa len mala dať odlíšiť od iPhonu. Ten tu má totiž “len” tri snímače. V prípade Huaweiu je tu však aj dvojmegapixelový snímač pre makro fotky. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 64 MP, ultraširokouhlý je tu s rozlíšením 8 MP a ešte je tu i snímač hĺbky ostrosti.

Zatiaľ však nie je jasné, či sa novinka dostane aj na náš trh. Predbežne sa hlási predaj len v Číne. 

Ticketportal.sk