Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.11.2020, 20:30 Aktualizované dňa 10.11.2020 o 20:51

Apple predstavil novinky. Porážajú konkurenciu na plnej čiare

  • Celým predstavením sa nieslo hlavné heslo v podobe “M1”. Je to názov nového čipu, ktorý Apple vyrába pod svojou strechou.
  • Spoznali sme nový MacBook Air, Mac mini a MacBook Pro.
Apple predstavil novinky. Porážajú konkurenciu na plnej čiare
Zdroj: Apple / YouTube

“Milujeme Mac. Je to naša DNA. A milujú ho aj naši zákazníci,” začal dnešné veľké predstavenie Tim Cook, CEO spoločnosti Apple. Toto tvrdenie vzápätí podložil aj faktami. Vo svete sa predalo medziročne o tridsať percent viac Macov a Mac podľa jeho slov oslávil svoj najlepší rok vôbec.

Celým predstavením sa nieslo hlavné heslo v podobe “M1”. Je to názov nového čipu, ktorý Apple vyrába pod svojou strechou. Doteraz boli totiž Macy poháňané procesormi z dielne Intelu. Ako však už na júnovej prezentácii prezradili, Apple sa od závislosti na Inteli odtrhne a povedie vlastný vývoj.

​Ten čas prišiel a prvý čip Apple Silicon dostal názov M1. Výrobca predviedol hneď trojicu nových zariadení, ktoré ho budú obsahovať. Je to obľúbený MacBook Air, Mac mini a MacBook Pro. Čo presnejšie nás čaká?

Zdroj: Apple / YouTube

​Výhody M1 sú v jeho obrovskom výkone, nízkej spotrebe a vynikajúcom grafickom výkone. Výrobca prakticky počas celého predstavenia uvádzal porovnania a čísla v súvislosti s konkurenciou používajúcou Windows. M1 porážala Windows vo všetkých zmieňovnaých kategóriách.

MacBook Air 13

Je to jeden z obľúbených produktov jabĺčkovej značky. Je o dosť lacnejší ako profesionálny MacBook Pro, no pritom na bežné (ale i náročnejšie) potreby bol stále mimoriadne výkonný. Vďaka M1 sa však po prvý raz s ním bude pohodlne editovať najnáročnejšie video. Apple hovoril o strihu viacerých streamoch 4K rozlíšenia naraz.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 62% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.