Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2020, 18:30

Od januára je aj Trump "bežným človekom". Skončí sa jeho imunita na Twitteri

  • Trumpove žezlo prezidenta USA prevezme Joe Biden a Trump sa stane opäť bežným používateľom.
  • Jeho účet @realDonaldTrump teda už bude podliehať klasickým pravidlám Twitteru.
Od januára je aj Trump "bežným človekom". Skončí sa jeho imunita na Twitteri
Zdroj: Reuters

Hoci sme si zvykli, že na svoje sociálne siete môžeme dávať čokoľvek, nie vždy sa to vyplatí. Reč je najmä o nenávistných komentároch či hoaxoch, ktoré už aj na Slovensku neraz riešila polícia.

Twitter zaviedol pomerne prísny režim, kde dohliada na overovanie faktov. Vedeli ste však, že existujú výnimky, ktoré mohli zdieľať (takmer) čokoľvek a ich tweety správcovia sociálnej siete nezmazali? Jednou z nich je aj Donald Trump, informuje portál The Verge.

Twitter totiž uplatňuje na svetových lídrov špeciálne pravidlá. Kým tweety bežných ľudí obsahujúce nepravdivé informácie by mohol zmazať či ukryť, tweety Donalda Trumpa nechával na jeho nástenke.

Neraz sa však aspoň poznámkou pod tweetom snažil naznačiť, že Trumpove názory sa, ehm, dosť odlišujú od reality, či dokonca podnecujú k násiliu.

Od 20. januára 2021 sa ale situácia zmení. Trumpove žezlo prezidenta USA prevezme Joe Biden a Trump sa stane opäť bežným používateľom. Jeho účet @realDonaldTrump teda už bude podliehať klasickým pravidlám Twitteru. Je teda možné, že ich bude správca siete v prípade porušenia pravidiel mazať či ukrývať.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 43% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk