Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2020, 13:53

WhatsApp predstavuje novinku. Netreba sa však na ňu stopercentne spoliehať

  • WhatsApp prináša Miznúce správy.
  • Fungovať budú pre skupinové chaty i konverzácie s jednou osobou. 
WhatsApp predstavuje novinku. Netreba sa však na ňu stopercentne spoliehať
Zdroj: WhatsApp

Ak máte založený chat s priateľmi, občas sa vám vie množstvo správ, videí a fotiek neskutočne nakopiť. A nebudeme si klamať - nie vždy si s kamarátmi vypisujeme skvosty, ktoré by sa mali vyryť do kameňa.

Práve preto prichádza WhatsApp s možnosťou, že po siedmich dňoch sa priebežne tie najstaršie správy automaticky mažú, informuje portál The Verge. Stačí mať zapnutú funkciu “Miznúce správy”. Novinka sa predovšetkým hodí podľa vývojárov práve pre skupinové chaty, no budete ju môcť využívať aj v konverzáciách s jednou osobou.

Vývojári upozorňujú, že novinka nevymaže všetky vaše staršie správy, ale začne robiť svoju prácu až od aktivovania tejto funkcie. Zároveň dodávajú, že to platí nie len pre text, ale aj pre fotky a videá.

WhatsApp vraví, že v rámci skupinových konverzácií môže 7-dňové mazanie nastaviť iba admin. Jedným dychom však upozorňuje, že kým správy zmiznú pre všetkých, stále ich bolo možné nejakým spôsobom uchovať. Osoby si mohli spraviť snímu obrazovky, alebo správu preposlať.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 41% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.