Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.11.2020, 00:01

Balenie môže začať "sekať" aj Samsung. A to rovno v najdrahších modeloch

Podľa zdrojov blízkych výrobcovi začne juhokórejská spoločnosť orezávať balenie v novom špičkovom rade Galaxy S21 už budúci rok.

Balenie môže začať "sekať" aj Samsung. A to rovno v najdrahších modeloch
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Apple prestal dávať do balenia k iPhonom nabíjačky a slúchadlá. Oboje si musí zákazník dokúpiť. Dalo sa očakávať, že konkurencia sa týmto krokom bude inšpirovať. Podľa zákulisných informácií bude ďalším "ochrancom prírody" Samsung, informuje portál iDnes.cz.

Apple nepribaľuje nabíjačku a slúchadlá ku všetkým novým modelom radu iPhone 12 a ani ku zvyšným starším iPhonom, ktoré naďalej predáva. Teda k modelom 11, Xr a SE. V balení je len kábel.

Pre zákazníka to znamená príplatok okolo dvadsať eur za nabíjačku a rovnakú sumu za už nepribaľované slúchadlá. Teda ak oboje potrebuje.

Americká značka sa oháňa ochranou prírody. S absenciou nabíjačky a slúchadiel bolo možné zmenšiť balenia, ktorých sa potom na jednu paletu zmestí viac. Apple tak dokáže prepraviť viac telefónov naraz. Zároveň počíta, že nie každý nabíjačku a slúchadlá potrebuje - jedno, druhé či oboje by mu teda mohlo zbytočne ležať v šuplíku.

A ešte než sa potvrdilo, že Apple balenie začne takto "sekať" balenia, objavili sa informácie, že sa k tomu odhodlá aj Samsung. Teraz sú zákulisné informácie konkrétnejšie.

Podľa zdrojov blízkych výrobcovia začne juhokórejská spoločnosť orezávať balenie v novom špičkovom rade Galaxy S21, ktorý by mala predstaviť v januári 2021.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 58% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk