Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2020, 12:17

Obchod s aplikáciami spustí užitočnú novinku. Uľahčí vám rozhodnutia

Google Play spustí porovnávanie aplikácií.

Obchod s aplikáciami spustí užitočnú novinku. Uľahčí vám rozhodnutia
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

Poznáte ten pocit, keď hľadáte nejaký typ aplikácie, no v obchode s aplikáciami nájdete aj desať podobných appiek? Je časovo pomerne náročné zistiť, ktorá je pre vás najvhodnejšia.

Napríklad, nedávno sme hľadali appky na skenovanie dokumentov. Vo vyhľadávaní sme následne objavili množstvo podobných aplikácií. A hoci sme ich v obchode Google Play pre Android vedeli appky filtrovať v súvislosti s najvyššími hodnoteniami, predsa len to nemusí byť vždy najželanejšie kritérium.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Vývojári z Google však momentálne prichádzajú so zaujímavým riešením, informuje portál gizchina.com. Do obchodu s aplikáciami pribudne novinka Porovnanie aplikácií, kde budete mať vo forme interaktívnych tabuliek možnosť porovnať si jednotlivé parametre appiek.

Okrem hodnotenia tak porovnáte napríklad aj to, či na fungovanie aplikácie potrebujete prístup na internet alebo aké má appka hodnotenie z hľadiska ľahkosti používania.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 61% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk