Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.10.2020, 10:03

Výborne vybavený telefón za dobrú cenu. Má výnimočný displej vo svojej kategórii

  • Xiaomi Mi 10T Lite dobre vyzerá a má bohatú výbavu, cenou sa pritom radí do strednej triedy.
  • Bude to jeden z najlacnejších 5G mobilov na trhu.
Výborne vybavený telefón za dobrú cenu. Má výnimočný displej vo svojej kategórii
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi od novembra uvedie na trh najlacnejšiu variantu svojej aktuálnej špičkovej série Xiaomi Mi 10T, informuje portál iDnes.cz

Xiaomi má tento rok dva rady top modelov. Tá prvá sa začala predávať koncom jari, lenže modely Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro boli v kontexte značky príliš drahé, hoci sa úplne vyrovnali konkurencii. Oba modely tak napríklad české zastúpenie z trhu postupne stiahlo.

Problém s vysokou cenou bol globálny, pretože koncom septembra firma predstavila lacnejšie alternatívy v podobe série Mi 10T. Tá zahŕňa modely 10T, 10T Pro a 10T Lite. 

Zdroj: Xiaomi

​Cenové rozdiely sú pritom značné. Model Lite začína na 299 eurách (6 GB RAM/ 64 GB úložisko), model 10T štartuje na sume 479 eur a najvýkonnejší variant Pro je od 549 eur.

Samozrejme s rastúcou cenou rastie aj výbava, napriek tomu aj základné Pro nie je nijako ochudobnené a môže byť jednou z najzaujímavejších volieb vo svojej cenovej kategórii.

Xiaomi Mi 10T Lite

Telefón využíva čip Snadragon 750G, takže podporuje aj siete 5G. S uvedenou cenou to bude zrejme najlacnejší 5G smartphone na trhu. Ďalej musíme spomenúť IPS LCD displej s uhlopriečkou 6,67 palca a rozlíšením FHD+, ktorý zvláda obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. To je v tejto cenovej kategórii absolútna výnimka.

​Na trhu budú dve pamäťové verzie, a to s operačnou pamäťou 6 GB a úložiskom o veľkosti 64 GB alebo 128 GB. 

Hlavný fotoaparát má štyri objektívy v obľúbenej konfiguráciu hlavného, ​​širokouhlého, makro a hĺbkového senzora. Hlavný snímač má rozlíšenie 64 Mpix pri svetelnosti f / 1.7 a dodávateľom je Sony. Širokouhlý senzor má rozlíšenie 8 Mpix. Zvyšné dva majú rozlíšenie 2 Mpix. Predné selfie kamerka má 16 Mpix čip.

Z praktického hľadiska stojí za zmienku pomerne veľká batéria s kapacitou 4 820 mAh. Telefón zvláda 33 W rýchlonabíjanie a v balení je priložená presne takáto nabíjačka. Nechýba NFC a slúchadlový konektor, takže ani v tomto smere nemá telefón žiadne nedostatky.

V predaji budú tri farebné varianty, vždy s decentným farebným prechodom na zadnej časti: zlatá, modrá a sivá. Telefóny budú k dispozícii od 30. októbra.