Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2020, 11:58

Nové outdoorové smart hodinky za lákavú cenu. Už aj na Slovensku

  • Na Slovensko prišla až dvojica nových smart hodiniek.
  • Honor Watch GS Pro sú tu s vysokou výdržou a smart funkciami, Honor Watch ES majú zase veľký displej na sledovanie tréningových ukážok.
Nové outdoorové smart hodinky za lákavú cenu. Už aj na Slovensku
Zdroj: Honor

Ak túžite po dlhej výdrži inteligentných hodiniek, zbystrite pozornosť. Aj keď na trhu sú už rôzne športové inteligentné hodinky od Garminu či Polar, tie bývajú spravidla za vyššie sumy. Dcérska značka firmy Huawei s názom Honor však prináša až dve cenovo dostupné novinky.

Honor Watch GS Pro

Nové Honor Watch GS Pro sa hodia predovšetkým do terénu. Svedčí o tom aj ich robustný dizajn a nie darmo tak majú prívlastok "outdoorové" hodinky. Prešli štrnástimi testami triedy MIL-STD-810G, ktoré simulujú extrémne podmienky vo vonkajšom prostredí vrátane teplotných, vlhkostných a vibračných.

Či už teda chodíte na náročnú turistiku, alebo radi jazdíte na bežkách, hodinky Honor Watch GS Pro vydržia aj v tom najnáročnejšom prostredí.

Ich prednosťou je tiež výdrž na jendo nabitie. Pri bežnom používaní zvládnu až 25 dní na jedno plné nabitie. S aktivovaným režimom outdoorového tréningu vydržia až 100 hodín, s režimom GPS 48 hodín. Nabijete ich potom za menej ako 2 hodiny.

Nechýbajú im samozrejme ani inteligentné funkcie. Podporujú viac ako 100 režimov cvičení a teraz aj nový režim lyžovania. Počas športovej aktivity automaticky zaznamenajú údaje o cvičení používateľov v reálnom čase a potom poskytnú pokyny založené na celkovom výkone. 

Zaujímavosťou je GPS navigácia spiatočnej cesty, ktorá vás dovedie späť do východiskového bodu. Vďaka presným satelitným pozičným systémom dokážu outdoorové hodinky HONOR Watch GS Pro zaznamenávať trasy a neskôr tak aktivovať GPS navigáciu spiatočnej cesty. Tá vás dovedie späť na začiatok cesty po pôvodnej trase.

​Hodinky vám tiež povedia o zmenách okolitého prostredia a budú vás varovať v prípade nepriaznivého či kritického počasia. Okrem toho počítajú čas východu a západu slnka, rozpoznajú príliv a odliv, identifikujú osem fáz mesiaca i čas jeho východu a západu.

Hodinky sú už dostupné na Slovensku a ich cena je 249 eur.

Honor Watch ES 

Ďalšími "športovcami" z radu sú Honor Watch SE s mierne natiahnutým displejom. Výrobca vraví, že je to preto, aby ste na displeji lepšie sledovali animované simulácie tréningov. Ich výsadou je totiž to, že obsahujú dvanásť takýchto tréningových kurzov.

Je tu tiež 44 animovaných pohybových cvičení, ktoré presne ukážu, ako správne cvičiť. Okrem toho si môžete vybrať z až 95 tréningových režimov na monitorovanie vášho progresu.Všetko prebieha na 1,64-palcovom dotykovom AMOLED displeji.

Nájdete tu niekoľko prispôsobiteľných ciferníkov a zvoliť sa dá z farebných silikónových remienkov. Na ciferníku si môžete nastaviť rôzne preferované funkcie vrátane počítania kalórií, monitorovania srdcovej frekvencie alebo výdrže batérie. Hodinky sú navyše ľahké a pohodlné.

Honor Watch ES vám dajú aj dáta o okysličení krvi (SpO2), merajú hladinu stresu analýzou srdcovej frekvencie alebo stresu. Rozpoznajú, kedy zaspíte, kedy sa zobudíte a sledujú rôzne fázy spánku vrátane plytkého a hlbokého REM spánku.

Ich cena je 99 eur. 

Ticketportal.sk