Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2020, 13:53

Nový iPhone za 4-tisíc dolárov? Pozor na nástrahy pri nákupe

  • Treba byť ostražitý pri kúpe nových iPhonov. Dôveru môžu zneužiť priekupníci.
  • Pozor si dajte aj pri prihlasovaní do svojich účtov s Apple ID.
Nový iPhone za 4-tisíc dolárov? Pozor na nástrahy pri nákupe
Zdroj: Apple / YouTube

Spustenie predaja nových iPhonov je vždy veľká vec. Uvedenie noviniek do predaja tiež býva sprevádzané dlhými radmi a čakaním, ktoré môže trvať už od predošlého dňa. Ako sa však roky ukazuje, ľudia si to užívajú a celé to berú ako obrovský zážitok.

Práve preto, že spustenie predaja je spojené s istou prestížou, kto ho bude mať medzi prvými, však vzniká aj rizko. Na jedno poukazuje portál iDnes.cz a na druhé bezpečnostná spoločnosť Kaspersky.

iDnes.cz opisuje podozrivé praktiky na portáli eBay.com, kde redaktori českého magazínu našli ponuky nových iPhonov 12 Pro Max vysoko prekračujúce originálne ceny, teda za približne 4000 dolárov. Priekupníci tu totiž už dnes ponúkajú na predaj nový najvyspelejší iPhone. Ten má však prísť do predaja až 7. novembra. 

Redaktorom sa podarilo zistiť, že v prípade kúpy tohto iPhonu ho však v predstihu iste nedostanete. A hoci to je celkom samozrejmá vec, keďže Apple nemá dôvod niekomu poskytnúť do predaja iPhony pred oficiánym spustením, presda len to môže niekto prehliadnuť. A za túto nepozornosť aj poriadne zaplatiť. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.