Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2020, 00:01

Apple stavil na istotu. Experimenty si nemôže dovoliť

Apple predstavil po prvý raz až štvoricu vlajkových lodí. Prečo neobsahujú prevratné inovácie?

Apple stavil na istotu. Experimenty si nemôže dovoliť
Zdroj: Apple

Fanúšikovia iPhonu sa zrodili v roku 2007. Steve Jobs vtedy predviedol revolučné zariadenie a nie div, že ohúril nielen technologickú komunitu, ale i bežných spotrebiteľov. Rok čo rok potom prinášal Apple nové
funkcie, stabilný operačný systém a pridávali sa k nemu milióny spokojných zákazníkov po celom svete.

Ako to však už vo svete chodí, na trhu nie ste sami. Konkurencia sa mnohému naučila a ich telefóny za tie roky vo všeličom prekonali telefóny od spoločnosti Apple. Tie už vo veľkom neudávajú technologické trendy. Apple ako posledný veľký výrobca priniesol nočný režim vo fotoaparátoch, ultraširokú kameru či 5G.

​Napriek tomu sa na nové iPhony 12 môžeme pozerať z dvoch hlavných pohľadov. Môžeme výrobcu prvoplánovo „zhadzovať“, že inovácie v smartfónoch neintegruje ako prvý. Na druhej strane však treba vysvetliť, že Apple čoraz viac stavia na istotu a svojím spôsobom aj zodpovednosť.

Má skalných fanúšikov, ktorí presne vedia, čo od iPhonov čakať a, či už je to iPhone 5, iPhone XR, alebo iPhone 11 Pro Max, jednoducho sú si vedomí, do čoho idú. Editor CNN Business David Goldman prirovnal dokonca iPhony k Toyote Camry. Možno niekoho zamrzí, že ich neprirovnal k Porsche či Rolls-Royce.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.