Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2020, 15:15

Apple spravil niečo, čo sme ešte nezažili. Jeho ťah vytvorí predajný hit

  • Ako sú na tom nové iPhony v kontexte s konkurenciou, aké budú odhadované predaje a ktorý z nich bude hitom?
  • Pozrite si rozhovor v HNtelevízii s Ondrejom Mackom, šéfredaktorom magazínu TouchIT. 

Apple má za sebou veľkú udalosť. Uviedol nové iPhony 12, pričom sme sa po prvý raz stretli so štvoricou vlajkových lodí. V štúdiu sme sa o novinkách rozprávali s Ondrejom Mackom, šéfredaktorom magazínu TouchIT. Ako sú na tom v kontexte s konkurenciou, aké budú odhadované predaje a ktorý z nich bude hitom? Pozrite si video zo štúdia vyššie, alebo si prečítajte celý rozhovor.

Čo priniesol Apple nové podľa jeho vlastných slov?

Apple od prvého okamihu hovoril o 5G. To je základ, pre ktorý sa rozhodli. Ešte pred predstavením hlásali slogan „Vitaj, rýchlosť“. Myslím, že dali i viacero dobrých príkladov, kde všade sa dá rýchlosť 5G použiť. Museli sa rozhodnúť medzi rôznymi možnosťami a išli na istotu. Rozhodli sa pre niečo, na čo masy reagujú.

Nerozhodli sa napríklad pre 120 Hz displej, aby ich telefón dlhšie vydržal na jedno nabitie. Chceli, aby telefón lepšie fotil, a chceli predaj nového príslušenstva. Toto je podľa Applu nové a marketingovo to spravili veľmi dobre.

A teraz bude otázka postavená inak – čo Apple priniesol také nové, že to nemá nikto?

Myslím, že je to systém MagSafe, ktorý sa postará o prichytávanie nabíjačky či príslušenstva vzadu. Zatiaľ to nemal takto premyslené nikto. Začali k tomu predávať aj príslušenstvo, pričom vieme, že príslušenstvo ako adaptér alebo slúchadlá už nebudú v balení. Je tam len lightning kábel. Použili tiež senzor Lidar na fotenie, má to v prípade väčších modelov, aby spravili kvalitné fotky.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.