Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.10.2020, 14:07

Apple ohlásil oficiálny dátum predstavenia nového iPhonu 12

iPhone 12 spoznáme už trinásteho októbra.

Apple ohlásil oficiálny dátum predstavenia nového iPhonu 12
Zdroj: Apple

Najskôr to vyzeralo tak, že nový iPhone spoznáme pätnásteho septembra. Apple totiž na tento dátum ohlásil svoju konferenciu. V ten deň nám však odhalil len časť nového produktového portfólia, a tak sme spoznali hodinky Apple Watch 6, Apple Watch SE a nové iPady.

Smartfóny, na ktoré čakalo najväčšie množstvo ľudí, však zostali ukryté rúškom tajomstva. Čo teda Apple plánuje robiť? Azda vynechá jednu generáciu iPhonov na tento rok? Hoci to nebolo pravdepodobné, oficiálnu odpoveď sme dostali až dnes. Apple stanovil dátum predstavenia iPhonu 12 na trinásteho októbra.

Používateľov v pozvánke navnaďuje vetou "Ahoj rýchlosť":

Pod pojmom rýchlosť má Apple na mysli pravdpodobne nie len svoje špičkové procesory - a teda bleskové odozvy smartfónu, ale aj rýchle 5G pripojenie. Nové zariadenia z jeho liniek by totiž mali podporovať práve túto novú sieť.

Podľa doterajších informácií to však vyzerá tak, že 5G vybavením budú disponovať len najvyspelejšie kusy série iPhone 12, teda iPhone 12 Pro Max. 

Nové zariadenia budú obsahovať procesory A14 Bionic a do fotografickej výbavy im tiež pribudne LIDAR na lepšie zaostrovanie objektov či využitie rozšírenej reality.

Na verejnosť tiež prenikla informácia o novej farbe polnočnej modrej, respektíve námorníckej modrej. Po minuloročnom úspechu jedinečnej zelenej Midnight Green to vyzerá na ďalší úspešný ťah. 

Článok budeme priebežne dopĺňať.