Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.10.2020, 09:40

Šikovný slovenský startup sa postará o dodržiavanie opatrení na Globsecu

Globsec využije umelú inteligenciu AInalytics na monitorovanie bezpečnostných opatrení prostredníctvom slovenskej firmy.

Šikovný slovenský startup sa postará o dodržiavanie opatrení na Globsecu
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Hoci bezpečnostné opatrenia sa na konferencii Globsec nikdy nebrali na ľahkú váhu, tento rok je všetko ešte prísnejšie. Ako inak, sprevádzajú ho totiž prísne opatrenia súvisiace s pandemickou situáciou. 

15. ročník bezpečnostnej konferencie Globsec 2020 Bratislava Forum však bude obohatený aj o ďalšiu novinku v oblasti bezpečnosti. O monitorovanie dodržiavania nariadení sa bude starať aj novinka, teda startup platforma AInalytics. Stojí za ňou slovenská firma Optima Ideas. 

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Jedným z pandemických nariadení je totiž napríklad zaistenie povoleného počtu účastníkov v jednotlivých priestoroch. A to všetko sa dá zabezpečiť pomocou umelej inteligencie.

Všetko sa deje v pomerne skladnom hardvéri, pričom dáta neputujú do cloudu. Ide o výkonné zariadenie Nvidia Jetson s kompaktným dizajnom a podľa tvorcov predstavuje v súčasnosti špičku pre Edge AI nasadenia.  

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​AInalytics kombinuje pokročilé strojové učenie, algoritmy počítačového videnia a analýzu video streamu. Ako nám zástupcovia spoločnosti priamo na mieste vysvetlili, metóda si v prvom rade vyžaduje niekoľko zariadení. Sú to strategicky umiestnené kamery a následne "skrinka" s hardvérom a ich vlastný softvér. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk