Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2020, 00:01

Ktorý sa viac oplatí? Porovnali sme dva unikátne telefóny

  • Pozrite si naše porovnanie Motorola Razr 5G a Samsung Galaxy Z Flip.
  • Aké prednosti majú tieto ohybné smartfóny a v čom sa odlišujú?

Pri predstavení nových smartfónov nám už len máločo vyrazí dych. Kým pred rokmi sa experimentovalo s tvarmi tlačidlových telefónov, s ich veľkosťami či farbami displeja, dnes sa dá hovoriť o istej uniformite. Nový smartfón má skrátka na prednej strane displej, na zadnej fotoaparát a hotovo.

Iste, vyrábajú sa čoraz lepšie miniatúrne optiky, smartfónom pribúda počet snímačov na zadnej strane, displejom pribúda frekvencia obnovovania... No spomeniete si, kedy vás naposledy nejaká novinka naozaj zaujala inováciou?

Svet mobilných technológií spozornel v tej chvíli, keď sa začali ukazovať prvé lastovičky v podobe ohybných displejov. Po rokoch pevných sklenených obrazoviek to začala byť naozaj zaujímavá novinka. Vo vrecku môžete nosiť menšie skladné zariadenie, ktoré sa dá kedykoľvek rozložiť a získate väčšiu obrazovku. 

V redakcii HN sme skúšali už niekoľko takýchto zariadení a aktuálne sme proti sebe postavili dva ohybné telefóny, ktoré sa skladajú do kompaktného tvaru, teda Motorolu Razr 5G a Samsung Galaxy Z Flip. Čím sa líšia a ktorý z nich je lepší?

Dizajn

Oba smartfóny ponúkajú z pohľadu dizajnu rovnakú vec. Smartfón zložíte napoly a máte malé skladné zariadenie do vrecka. Momentálne má však väčšiu pridanú hodnotu Motorola. Tá totiž obsahuje na prednej strane väčši displej, ako Samsung.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk