Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2020, 00:01

Smartfón, ktorý si zaslúžil druhé vydanie. Čo vás čaká za 1500 eur?

  • Skladacie smartfóny postupne prenikajú na náš trh. Vyskúšali sme teda novinku s koreňmi v minulosti.
  • Aká je Motorola Razr 5G? Kde sú jej silné a slabé stránky?

Skladací telefón Motorola Razr V3 z roku 2004 patril k najpredávanejším mobilným telefónom vôbec. Tento príťažlivý tenký telefón s prívlastkom „véčko“ vtedy predbehol dobu a povýšil mobil na módny doplnok.

S nastupujúcim trendom smartfónov s veľkým displejom však všetky vyklápačky či iné formy smartfónov išli do úzadia. Na dlhé roky pevný displej „obmedzil“ vývojárov smartfónov, keďže boli nútení držať sa faktu, že sklenený panel vpredu sa nedá ohnúť.

​K slovu sa však po rokoch opäť prihlásil pokrok a výrobcovia sa začali venovať ohybným obrazovkám a displejom. Výsledkom je, že sa už druhý rok z času na čas stretávame so zariadeniami s ohybnými displejmi, ktoré môžete zložiť napoly a dať do vrecka.

Pozrite si testovacie fotky zo zariadenia Motorola Razr 5G:

A ktorý iný skladací telefón z minulosti by si viac zaslúžil moderného brata, ak nie práve Razr V3? Motorola stavila práve na toto spojenie s retro svetom a ohybný Razr sa prvý raz ukázal verejnosti minulý rok. Vyslúžil si obrovský záujem, keďže ho mnohí poznali z minulosti.

​Mal však ešte pár nedostatkov v podobe priemerného výkonu či slabšieho fotoaparátu. Motorola v druhej generácii zlepšila, čo sa dalo a priniesla svoje druhé vydanie Motorola Razr 5G. Práve tú sme mali možnosť vyskúšať počas jedného týždňa.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Menej viditeľný ohyb

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.