Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.09.2020, 00:01

Prvý svojho druhu. Notebook s ohybným displejom ide do predaja

ThinkPad X1 Fold je unikát. Cena za pokrok je však poriadne vysoká.

Prvý svojho druhu. Notebook s ohybným displejom ide do predaja
Zdroj: Lenovo

ThinkPady patria k najznámejším modelovým radám notebookov. Vznikli v deväťdesiatych rokoch a predstavovali výkonný a univerzálny pracovný nástroj. Notebooky s typickým hranatým čiernym dizajnom a červenou “bodkou” v strede klávesnice sú populárne doteraz.

Lenovo ich neustále vynovuje a na trh tak prichádzajú aj v podobe štíhlych ultrabookov či odolných pracovných staníc. Do ich širokého portfólia aktuálne pribúda aj komerčne dostupný notebook s ohybným displejom ThinkPad X1 Fold

Firma zdôrazňuje, že X1 Fold nie je len notebook. Ide o koncept, ktorý vypovedá o tom, ako si spoločnosť predstavuje budúcnosť výpočtovej techniky. Skladacie obrazovky sú budúcnosť vo všetkých typoch displejov, myslí si Jerry Paradise, viceprezident, Lenovo PC.

Zdroj: Lenovo

Podľa neho je X1 Fold zároveň chameleónom, pretože sa dokáže prispôsobiť konkrétnemu pracovnému prostrediu. Môžete ho využívať ako prenosný počítač, dá sa pripojiť k dokovacej stanici cez USB-C rozhranie, môžete ho zložiť napoly, alebo ho používať ako väčší tablet. V stave notebooku ho môžete mať i rozdelený na dve obrazovky s rozdielnym obsahom, a tak ďalej.

X1 Fold a celá skladacia séria dopĺňajú špecifické potreby. Tie predstavujú jedno osobné zariadenie, ktoré sa neustále mení a s ktorým máte možnosti na rôzne druhy použitia, prispôsobuje sa potrebám bez toho, aby bola zmenšená veľkosť obrazovky, životnosť batérie, výkon alebo všestrannosť.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 54% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.