Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2020, 00:01

Toto je kráľ skladacích smartfónov. Prekvapil nás tam, kde sme to najmenej čakali

  • Vyskúšali sme smartfón a tablet v jednom. Ako sa žije s unikátnym mobilom za dvetisíc eur?
  • Kde sú mínusy skladacieho telefónu Samsung Galaxy Z Fold 2 5G?

Fascinovaní i zmätení zároveň. Takí sme boli počas celého testovania najatraktívnejšej smartfónovej novinky súčasnosti – skladacieho telefónu Samsung Galaxy Z Fold 2 5G.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

​Hoci sa ohybným mobilným zariadeniam venuje viacero výrobcov, Samsung ide o krok popredu a priniesol už dve úplne odlišné a kvalitné formy skladacích telefónov. Veľmi rýchlo sa pritom poučil z minulých chýb. Prvá generácia si totiž zažila i konštrukčné problémy.

Ďalšieho nasledovníka sme teraz mali v rukách dva týždne a presvedčil nás, že juhokórejský výrobca zlepšil všetko, čo sa len dalo. Kde je však háčik?

Pozrite, ako fotí telefón Samsung Galaxy Z Fold 2 5G:

Dizajnová dilema

Skladací telefón vyzeral nesmierne prémiovo a dospelo. Luxusná kovová konštrukcia ukazuje, že tento telefón nie je žiadnou „rozheganou“ hračkou, ale telefónom, ktorý je ultra elegantným asistentom vo vašom vrecku.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

Ohybný kĺb v strede telefónu patrí momentálne zrejme k tomu najzložitejšiemu, čo nájdete v útrobách akéhokoľvek telefónu. Výhodou je, že kĺb udrží smartfón takmer v akomkoľvek uhle, takže telefón môžete mať postavený ako polohovateľný stojan pri videohovoroch.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

Dilemou je, že novinku tvoria v zloženom stave akoby dva telefóny na sebe. A kto by nosil dva telefóny len tak? Pravda, no ide o dva tenšie smartfóny. Zároveň, ak nosíte svoj bežný telefón v puzdre na spôsob knihy, Z Fold 2 už nie je od toho omnoho hrubší.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 77% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.