Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2020, 00:01

Otestovali sme lacnejšiu verziu úspešných smart hodiniek bez zbytočných kompromisov

  • Štýlové smart hodinky Huawei Watch GT2e nás milo prekvapili.
  • Ich výhodou je dlhá výdrž na jedno nabitie a tiež rýchle nabíjanie. 
  • V čom však zaostávajú?
Otestovali sme lacnejšiu verziu úspešných smart hodiniek bez zbytočných kompromisov
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

Pri rozbaľovaní škatuľky so smart hodinkami Huawei Watch GT2e sme boli spočiatku skeptickí. Obrázok na prednej strane na nás bohužiaľ príliš nezapôsobil. A hoci smart hodinky sú o funkciách, predsa len treba vyjsť s pravdou von - dizajn predáva.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

​Pre ženskú ruku nám jednoducho pôsobili príliš mužsky a masívne. Po rozbalení a nasadení sme však zostali poriadne prekvapení. Aj keď si stále myslíme, že sú cielené skôr na mužov, vyzerajú až mimoriadne štýlovo na ženskom zápästí.

Mimochodom, hoci sa príliš nepodobajú, ide o odľahčenú verziu známych a úspešných smart hodiniek Huawei Watch GT2. K alternatíve patria aj Huawei Watch GT2 42 mm pre ženy.

Nevšedný dizajn

Ospravedlňte tento úvod, no bezprostredne patrí k celému dojmu hodiniek a hneď na začiatku vám odporučíme obzrieť si ich v niektorom z obchodov s elektronikou. Môžete byť prekvapení ich skutočným výzorom.

Zdroj: Huawei

​Obsahujú veľký plochý displej bez vyčnievajúcich častí, ktorý je osadený v kovovej konštrukcii. Obsahujú dve tlačidlá, pričom s jedným sa dostanete do hlavného menu a druhé si môžete prispôsobiť. My sme ho používali ako skratku k tréningom.

Na ruke ich máte pripevnené silikónovými perforovanými remienkami, ktoré sa dajú vymeniť. Spodná strana hodiniek obsahuje snímač srdcového tepu, ktorý dokáže tiež merať hladinu okysličenosti krvi.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

​Kým s meraním srdcového tepu sme nemali problém, okysličenie krvi nám odmeralo až na tretí či štvrtý pokus. Ak vôbec. V každom prípade, ak ste dostatočne trpezliví, tento údaj máte potom v grafe a môžete sa vytešovať, že vaša tabuľka v appke má kopec užitočných informácií.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.