Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.09.2020, 10:51

Smartfón, ktorý odštartoval novú éru, má oficiálneho nasledovníka

Royole Flexpai 2 mieri na trh v Číne za cenu okolo 1250 eur.

Smartfón, ktorý odštartoval novú éru, má oficiálneho nasledovníka
Zdroj: Royole

Očakávalo sa, že to bude Samsung alebo Huawei. Jedného dňa však ohlásila neznáma čínska firma Royole, že má prvý skladací smartfón na svete. Úprimne, bol naozaj veľký a neforemný, no získali si pozornosť celého technologického sveta.

O krátky čas s ním dorazili aj na trh a ich smartfón Royole Flexpai sa stal prvým komerčne dostupným ohybným telefónom na svete. Nebol zďaleka taký vyspelý ako o niečo neskôr vydaný Samsung Galaxy Fold alebo Huawei Mate X, ale prvenstvo im už nik nevezme. 

Momentálne sú tu s druhou generáciou Royole Flexpai 2, ktorá už vyzerá omnoho prémiovejšie, informuje portál The Verge. Ohybný displej obopína celý obvod v zloženom stave. 

Používateľ si tak bude musieť dať veľký pozor, aby mu telefón nespadol, pretože to môže byť naozaj drahý pád na displej. Takéto riešenie využíva aj Huawei, avšak Samsung ukrýva svoj zložený displej vo vnútri zariadenia. V prednej časti má však druhý displej. 

K špecifikáciám patrí hrúbka 12,8 mm v zloženom stave a 6,3 mm v rozloženom režime. Displej má rozlíšenie 1920 x 1440 pixelov a veľkosť 7,8 palca a pravdepodobne ide o plastové prevedenie.

Zdroj: Royole

​Vo vnútri pracuje špičkový procesor Snapdragon 865, ktorému sekunduje 8 alebo 12 GB pamäte RAM. Rôzne konfigurácie má aj ukladací priestor, takže nájdete model s 256 GB a 512 GB. Batéria má kapacitu 4450 mAh a smartfón je pripravený na 5G konektivitu.

Zdroj: Royole

​Zaujímavé je usporiadanie kamier na prednej strane, pričom tu nájdeme hlavný 64 MP fotoaparát, 16 MP ultraširoký fotoaparát, 8 MP teleobjektív na približovanie a 32 MP selfie kameru.

Predaj novinky začína v Číne a jeho cena po prepočítaní je 1250 eur. Zatiaľ je otázne, či príde oficiálne aj na európsky trh.