Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2020, 00:01

Apple uviedol hodinky, ktoré nie sú najlepšie, no môžu byť predajným hitom

  • Okrem nových Apple Watch Series 6 predstavil americký výrobca po prvý raz aj "odľahčenú" verziu smart hodiniek.
  • Čo novým Apple watch SE chýba v porovnaní so Series 6? 

Apple si nechal uvedenie nových iPhonov na neskôr a v priebehu svojho veľkolepého predstavenia sme spoznali "len" nové hodinky a tablety. I tak však na pódiu odznelo množstvo zaujímavých informácií a noviniek. 

Apple Watch Series 6

Nové smart hodinky Apple Watch 6 tradične bojujú o priazeň tých, ktorí sa neboja investovať do wearable, teda takzvanej obliekateľnej elektroniky. S cenovkou začínajúcou od 399 dolárov ide o to najlepšie, čo si len môže momentálne zadovážiť náročný používateľ. 

Zdroj: Apple / YouTube

​Zatiaľ je ťažké odhadnúť, za koľko sa budú hodinky predávať u nás. Cena v dolároch totiž nebýva spravidla len prekonvertovaná na kurz eura a suma sa zvykne vyšplhať o niečo vyššie. 

Hodinky Apple Watch Series 6 prichádzajú s novým výkonnejším procesorom, čo sa odrazí na bleskových odozvách pri používaní a spoľahlivosti. V ich vnútri pracuje nový procesor S6, ktorý ponúka oproti predošlej generácii vyšší výkon o 20 percent.

Ide po dlhšom čase o slušné zlepšenie, keďže minuloročný model poháňal S5, ktorý bol len menším updatom procesora S4. 

Presnosť záznamu tréningov zabezpečia vylepšené senzory, ktoré snímajú telesné aktivity. Či už ide o snímač srdcového tepu, gyroskop, akcelerometer. Zaujímavosťou je i výškomer, ktorý sa má postarať o mimoriadne presné údaje o nadmorskej výške, v ktorej sa nachádzaje. 

Zdroj: Apple / YouTube

​Veľkou novinkou je meranie okysličenia krvi. Je to funkcia, ktorú už predstavilo viacero výrobcov, ako Samsung či Huawei vo svojich novinkách. Apple však meranie hladiny kyslíku v krvi zrýchlil na dobu 15 sekúnd.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.