Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2020, 00:01

Apple uviedol hodinky, ktoré nie sú najlepšie, no môžu byť predajným hitom

  • Okrem nových Apple Watch Series 6 predstavil americký výrobca po prvý raz aj "odľahčenú" verziu smart hodiniek.
  • Čo novým Apple watch SE chýba v porovnaní so Series 6? 

Apple si nechal uvedenie nových iPhonov na neskôr a v priebehu svojho veľkolepého predstavenia sme spoznali "len" nové hodinky a tablety. I tak však na pódiu odznelo množstvo zaujímavých informácií a noviniek. 

Apple Watch Series 6

Nové smart hodinky Apple Watch 6 tradične bojujú o priazeň tých, ktorí sa neboja investovať do wearable, teda takzvanej obliekateľnej elektroniky. S cenovkou začínajúcou od 399 dolárov ide o to najlepšie, čo si len môže momentálne zadovážiť náročný používateľ. 

Zdroj: Apple / YouTube

​Zatiaľ je ťažké odhadnúť, za koľko sa budú hodinky predávať u nás. Cena v dolároch totiž nebýva spravidla len prekonvertovaná na kurz eura a suma sa zvykne vyšplhať o niečo vyššie. 

Hodinky Apple Watch Series 6 prichádzajú s novým výkonnejším procesorom, čo sa odrazí na bleskových odozvách pri používaní a spoľahlivosti. V ich vnútri pracuje nový procesor S6, ktorý ponúka oproti predošlej generácii vyšší výkon o 20 percent.

Ide po dlhšom čase o slušné zlepšenie, keďže minuloročný model poháňal S5, ktorý bol len menším updatom procesora S4. 

Presnosť záznamu tréningov zabezpečia vylepšené senzory, ktoré snímajú telesné aktivity. Či už ide o snímač srdcového tepu, gyroskop, akcelerometer. Zaujímavosťou je i výškomer, ktorý sa má postarať o mimoriadne presné údaje o nadmorskej výške, v ktorej sa nachádzaje. 

Zdroj: Apple / YouTube

​Veľkou novinkou je meranie okysličenia krvi. Je to funkcia, ktorú už predstavilo viacero výrobcov, ako Samsung či Huawei vo svojich novinkách. Apple však meranie hladiny kyslíku v krvi zrýchlil na dobu 15 sekúnd.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk