Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2020, 00:01

Apple ohlásil oficiálny dátum predstavenia nového iPhonu

Nový iPhone 12 spoznáme už budúci týždeň.

Apple ohlásil oficiálny dátum predstavenia nového iPhonu
Zdroj: theapplepost.com

Apple zverejnil dátum, o ktorom sa dohadovali už niekoľko týždňov milióny fanúšikov po celom svete. Svoju technologickú udalosť jesene stanovil na 15.september 2020.

O siedmej večer nášho času si tak budete môcť pozrieť novinky, ktoré si pre nás Apple prichystal. Aké sú?

Zatiaľ ide iba o dohady, no podľa všetkého predstaví nový iPhone 12, nové hodinky Apple Watch 6 a iPad Air. Bohužiaľ, nepôjde o predstavenie, na ktorom by boli prítomní novinári či technologickí nadšenci. Kvôli opatreniam ohľadom COVID-19 bude predstavenie prebiehať v online priestore.

Hlavní aktéri sa síce pravdepodobne budú nachádzať v Mekke Applu, teda v aréne Steve Jobs Theatre, avšak diváci ich budú môcť sledovať prostredníctvom obrazoviek. Napokon, takto to už bolo pred vyše dvoma mesiacmi, keď Apple uviedol novinky z operačného systému iOS 14.

O novom iPhone 12 toho zatiaľ nie je veľa známeho. Apple drží všetky informácie v poriadnej tajnosti. Podľa portálu macrumours.com by sme sa však mohli stretnúť až so štyrmi veľkosťami novinky s menami ako iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Max Pro.  

Stretnúť by sme sa mali aj s podporou 5G sietí v najvybavenejšom kúsku či technológiou LIDAR na lepšie zaostrovanie objektov alebo využitie rozšírenej reality.

Na verejnosť tiež prenikla informácia o možnej novej farbe polnočnej modrej, respektíve námorníckej modrej. Po minuloročnom úspechu jedinečnej zelenej Midnight Green to môže byť skvelý ťah. 

O ďalších novinkách v rámci témy nadchádzajúceho iPhonu vás budeme až do predstavenia informovať.